Πρωταθλήτρια χειμώνα η Ρόδος, άνετα 4-0 την Κόρινθο 2006

Η ιστορική ομάδα της Ρόδου το έχουμε ξαναγράψει πως το καλοκαίρι ανέβηκε από το τοπικό στη Γ’ Εθνική με μοναδικό στόχο να κατακτήσει το πρωτάθλημα και μέσω των μπαράζ να πάρει την άνοδο.

Και μέχρι στιγμής τα καταφέρνουν περίφημα τα ελάφια αφού μόνο αν..αυτοκτονήσουν δε θα κατακτήσουν τη πρώτη θέση.

Πρωταθλήτρια χειμώνα λοιπόν η Ρόδος με διάφορα ασφαλείας από τους διώκτες της.

Σήμερα νίκησε άνετα στο σμαραγδένιο νησί με 4-0 τη Κόρινθο και θα κάνει τις πιο χαρούμενες γιορτές αφού ως γνωστόν υπάρχει διακοπή τριών εβδομάδων στο πρωτάθλημα.

Μόλις στο 12′ μετά από μπαλιά του Δελαπόρτα ο Χατζησάββας άνοιξε το σκορ.

Στο 32′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δελαπόρτα και πάλι ο Χατζησάββας σκόραρε με κοντινή προβολή.

Στο 43′ ο Τριχάκης με ωραία προσπάθεια πέρασε και το τερματοφύλακα για το 3-0 σκορ ημιχρόνου.

Απόλυτη κυρίαρχος η Ρόδος δε χαλάρωσε και στην επανάληψη πετυχαίνοντας και το 4-0 με σκόρερ τον Μπίσα.