Πολλά παράπονα και ανακοίνωση της Ζακύνθου για τη διαιτησία του Σαφαρίκα

Η Ζάκυνθος δε τα κατάφερε την περασμένη Κυριακή αφού ηττήθηκε στο νησί ίσως από το φαβορί του ομίλου την ομάδα των Τρικάλων με 0-1.

Πάντως οι Ζακυνθινοί θεωρούν αποκλειστικά υπεύθυνο το διαιτητή Βαγγέλη Σαφαρίκα για την ήττα τους, βγάζοντας μάλιστα και σχετική ανακοίνωση μέσω του προέδρου Σάκη Κόκλα η οποία αναφέρει τα εξής:

“Ο προκλητικός κ. Σαφαρίκας Ευάγγελος από το Σύνδεσμο Πατρών ντροπιάζει όλο το Πατραϊκό ποδόσφαιρο με την ανικανότητα του.

Καθαρό πέναλτι υπέρ της ομάδας μας.

Δεύτερη κίτρινη σε κρίσιμο σημείο στο 70ο λεπτό.

Διακοπή του αγώνα και ενώ ο επιθετικός μας Ίγκορ Κατέιρα προχωρούσε προς τη μικρή περιοχή των Τρικάλων για άκουσον άκουσον κράμπα αντιπάλου.

Πάνω από 10 διακοπές του αγώνα από τους παίκτες των Τρικάλων στο δεύτερο ημίχρονο και πέντε αλλαγές και το αποτέλεσμα αυτού πέντε λεπτά καθυστερήσεις. Ήμαρτον.

Είναι η τελευταία φορά που η διοίκηση της Ζακύνθου αλλά και οι 500 και πλέον φίλαθλοι που ήταν στο γήπεδο ανεχόμαστε Σαφαρίκες κύριοι της ΚΕΔ.