Πλούσιο φωτορεπορτάζ – βίντεο: Δόξα Παραλίας – Αχαϊκή 0-3

Αγωνίστηκε κόντρα στην πρώην ομάδα του και ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης που πέτυχε η Αχαϊκη στην Παραλία κόντρα στη Δόξα.

Ο λόγος για τον Θανάση Φωτόπουλο (γνωστό και ως… Τσόρυ) ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και σέρβιρε άλλο ένα.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο όπου η Αχαϊκή είχε ανούσια υπεροχή χωρίς τις μεγάλες στιγμές, τα πάντα έγιναν στην επανάληψη.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 58′ σε ανατροπή του Τσιβγενίδη αλλά ο Στάμος που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

Σαν να μην έφτανε αυτό στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης οι Αχαγιώτες πέτυχαν τρία γκολ παίρνοντας το τρίποντο.

Στο 75′ ο Φωτόπουλος πέτυχε το 0-1.

Τρία λεπτά μετά στο 78′ ο Φωτόπουλος εκτέλεσε κόρνερ και ο Σέρμπος πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι κάνοντας το 0-2.

Και ο επίλογος γράφτηκε στο 90′ όταν ο Φωτόπουλος με ωραία προσπάθεια από αριστερά πέρασε και το γκολκίπερ Σμιγάδη για το 0-3.

Σφύριξε ο Καδδάς (Αβραμόπουλου – Σωτηρόπουλος)

Δόξα Παραλίας: Σμιγάδης, Δημακόπουλος, Πυρρής, Τσαούσης, Παλούμπης, Πέτρου (55′ Ραμόπουλος), Τσιβγενίδης, Στάμος, Σίψας (76′ Αγγελούσης), Μπουρλάκης, Φωτάκιας (50′ Κανελλακόπουλος)

Αχαϊκή: Δρόσος, Κλήσης (91′ Πογιατζής), Σαν Φιλίπο, Σέρμπος, Ν.Μούζος, Κατσίνας (90′ Καφούσιας), Μπίκος (60′ Ντουραϊ), Ανδρικόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Φωτόπουλος, Μ Μούζος (82′ Γκοτσόπουλος).

Α’ Ε.Π.Σ.Α: Σπουδαία τρίποντα για Τσουκαλέικα και Μιντιλόγλι, άνετα ο Άρης

Προβολή: 1...65 από τις 65 εικόνες της συλλογής