Πλούσιο φωτορεπορτάζ: Ατρόμητος Λάππα – Πανμοβριακός Ριόλου 2-1

Μπορεί να ήταν ένα ματς χωρίς το μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον αλλά πάντα τέτοια γειτονικά ντέρμπι έχουν τη δική τους αίγλη.

Ο Ατρόμητος του Ξυνταρόπουλου νίκησε με 2-1 και φαίνεται πως θα καταλάβει την 5η θέση της βαθμολογίας σε μια άκρως επιτυχημένη χρονιά.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι στο Α’ ημίχρονο πετυχαίνοντας δύο γκολ ενώ έχασαν και πέναλτι έχοντας σε μεγάλη μέρα το Λεωνίδα Αγγελόπουλο.

Στο 18′ κέρδισε πέναλτι ο Ατρόμητος στο οποίο υπέπεσε ο Κοκκίνης.

Το εκτέλεσε ο Αγγελόπουλος για το 1-0.

Στο 23′ νέο πέναλτι για τους γηπεδούχους στο οποίο υπέπεσε και πάλι ο Κοκκίνης, με τον Αγγελόπουλο όμως αυτή τη φορά να μην μπορεί να νικήσει το γκολκίπερ Ζέκτι που έδιωξε τη μπάλα.

Στο 40′ ωραία ενέργεια του Αγγελόπουλου και τελείωμα με το δεξί για το 2-0.

Στην επανάληψη ο Ριόλος ανέβασε την απόδοσή του και μείωσε σε 2-1 με την κεφαλιά του Πυρρή στο 65′ ενώ λίγο αργότερα είχε και δοκάρι σε φάουλ του Παναγόπουλου.

Πάντως ο Ατρόμητος σε γενικές γραμμές πέτυχε μια δίκαιη νίκη.

Κάτω από τα δοκάρια του Ατρόμητου κάθισε… παίκτης… ο Στάθης Ταπεινός (τα πήγε αρκετά καλά) αφού οι άλλο δύο γκολκίπερ για διάφορους λόγους δεν μπορούσαν να δώσουν το παρόν.

Σφύριξε ο Νίκος Δανιήλ (Γαλάνης- Μπαλαρούτσος)

Ατρόμητος Λάππα: Ταπεινός, Γκιώνης, Πρίντεζης, Δ.Φραγκούλιας, Καρκούλιας, Ορλώφ, Δήμας, Μπακάλης, Θ.Φραγκούλιας, Αγγελόπουλος, Σπαθής.

Πανμοβριακός Ριόλου: Ζέκτι, Λιάκος, Δ.Κυριακόπουλος, Μπουρδέκας, Κοκκίνης (24′ Πυρρής), Κουραχάνης, Καρακάσης, Πυρρής, Παναγιωτόπουλος, Παναγόπουλος, Καζατζής.

Α’ Ε.Π.Σ.Α: Καταιγιστικός ο Παναιγιάλειος, πήρε το γειτονικό ντέρμπι ο Ατρόμητος Λάππα

Προβολή: 1...103 από τις 103 εικόνες της συλλογής