Πλούσιο φωτορεπορτάζ: Ατρόμητος Λάππα- Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-2

Χιτσκοκικό ήταν το φινάλε του χθεσινού αγώνα στο Λάππα ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Διαγόρα Βραχνεΐκων.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη διαμορφώθηκε το σκορ και μάλιστα στις καθυστερήσεις…

Στο 69′ ο Τζουραμάνης για τον Διαγόρα πέτυχε το 0-1, για να ισοφαρίσει η ομάδα της Δυτικής Αχαΐας στο 80′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κατσιγιάννη…

Και εκεί που όλα έδειχναν πως το ματς θα έληγε ισόπαλο, στην τελευταία φάση της αναμέτρησης στο 97′ ο Διαγόρας κέρδισε φάουλ το οποίο εκτελέστηκε, με το Κ.Μαλτέζο (είχε μπει ως αλλαγή) στην εξέλιξη της φάσης να σκοράρει γράφοντας σε εξάλλους πανηγυρισμούς το 1-2.

Σφύριξε ο Νίκος Μέρμηγκας (Τραγουλιάς- Παλούμπης)

Ατρόμητος Λάππα: Δρόσος, Σπαθής, Γιάννου, Καρούλιας, Διακάτος, Ορλώφ, Ταπεινός, Οικονομόπουλος, Κατσιγιάννης, Καλογερόπουλος, Σπυρόπουλος.

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Διαμαντόπουλος, Μπουρνάκας, Κόκιος, Κωνσταντόπουλος, Τελέγκος, Τσεκούρας, Ταγαράς, Καράμπουλας, Σκούρτας, Μπουρίκας, Τζουραμάνης.