Πήρε το βαθμό αλλά δεν πέτυχε την πρώτη φετινή νίκη η Παναχαϊκή

Έτσι όπως εξελίχθηκε το σημερινό ματς της Παναχαϊκής εκτός στο Ζηρίνειο της Κηφισιάς με αντίπαλο το Παναθηναϊκό Β’ λες καλός και ο ένας βαθμός.

Κ αυτό το λέμε γιατί η Παναχαϊκή βρέθηκε να χάνει με 2-0, ισοφάρισε πριν τη λήξη του ημιχρόνου σε 2-2 αλλά στην επανάληψη δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή.

Έτσι έμεινε χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και θα συνεχίσει να δίνει τη μάχη της αποφυγής της τελευταίας θέσης που οδηγεί σε απευθείας υποβιβασμό.

Στο 19′ ο Σιδεράς πέτυχε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό.

Ο Κυριόπουλος στο 36′ έκανε το 2-0 αιφνιδιάζοντας τους κοκκινόμαυρους.

Οι οποίοι όμως αντέδρασαν και με δύο γκολ του Μπαρέ, στο 40′ με πέναλτι και στο 42′ διαμορφώθηκε τον τελικό αποτέλεσμα.

Συνθέσεις

Παναθηναϊκός Β: Μαργκόνο, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος (86′ Καραμπάς), Μαρτίνης (86′ Λαμψιάς), Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης (70′ Νταμπίζας), Λιούμης (55′ Μπιλάλ).

Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Γρηγορόπουλος (46′ Μπαξεβάνος), Λιοφάγος, Νάστος, Μπαρέτ, Προύντζος, Αλίμπε (62′ Παραστατίδης), Ζέκοφ (62′ Πατρινός), Καραγιάννης, Μπεντοσβίλι (80′ Τραορέ), Χριστόπουλος (90′ Κυρσανίδης).