Πήρε το ντέρμπι ο Πανμοβριακός με 1-0 κόντρα στο Λιμνοχώρι και μπαίνει play-off (βίντεο πανηγυρισμών-δηλώσεις-φωτό)

Μεγάλο ματς το απόγευμα στο Ριόλο με τις δύο ομάδες να ψάχνουν μόνο τη νίκη στην προσπάθεια για είσοδο στα play-off.

Τελικά ο Πανμοβριακός ήταν αυτός που χαμογέλασε… πλατιά με τη νίκη με σκορ 1-0, σε αντίθεση με το Λιμνοχώρι που ότι έχτιζε το έχασε τις τελευταίες αγωνιστικές και μαζί την είσοδο στα play-off.

Οι 300 και πλέον φίλαθλοι είδαν ένα κακό πρώτο ημίχρονο χωρίς ρυθμό με πολλά λάθη, που θα ξεχαστεί γρήγορα.

Μοναδικό αξιοσημείωτο ένα δοκάρι που είχε σε σουτ ο Νιφορόπουλος στο 17′.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έψαξαν το γκολ που θα τους έδινε το χρυσό εισιτήριο για τα play-off.

Το σημείωσε στο 65′ η ομάδα του Νίκου Τσολόπουλου όταν σε αναταραχή στην άμυνα του Λιμνοχωρίου, σουτάρει ο Γραμματικόπουλος η μπάλα αποκρούστηκε από αμυντικό χτύπησε στο πόδι του Οικονομόπουλου και κατέληξε στα δίχτυα.

Ανέβηκε λίγο μετά το γκολ το Λιμνοχώρι χωρίς όμως να χάσει ευκαιρίες, και έτσι στο ματς δεν άλλαξε κάτι.

Ρεσιτάλ διαιτησίας από τον Αλέξανδρο Φωκά, ήταν στην κυριολεξία άριστος (Ζούλης – Αβραμόπουλου)

Οι συνθέσεις:

Πανμοβριακός Ριόλου: Μπακάλης, Σοφιανός, Μπακατσέλος, Διακάτος, Νιφορόπουλος, Κάτσενος, Λιάκος, Μάλαμας (75′ Κολιτσιδάκης), Γραμματικόπουλος, Οικονομόπουλος, Κοκκίνης.

Λιμνοχώρι: Δρόσος, Χ.Γερασιμόπουλος, Παρασκευόπουλος, Μούζος, Τζίμας, Λιβάνης, Νιφόρας, Καρίτσας, Γκότσης, Μαντάς (48′ λ.τ. Δούλας), Βλάχος (73′ Σουρανής).

A’ Ε Π.Σ.Α: Διπλό πρωτιάς για Πάτραι… στα play-off Πανμοβριακός Ριόλου