Πανμοβριακός Ριόλου – Αναγέννηση Πατρών 3-1 (φωτό+βίντεο)

Πανομβριακός - Αναγέννηση Πατρών, 2016

Δύσκολη νίκη με ανατροπή κατάφερε να πάρει ο Πανμοβριακός στο Ριόλο με 3-1 κόντρα στην μαχητική Αναγέννηση Πατρών. Έτσι οι κοκκινόμαυροι του Άγγελου Κωσταντινόπουλου έκαναν το 3 στα 3, έφτασαν τους 9 βαθμούς και φιγουράρουν στη κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την έκπληξη που είναι η Δόξα Παραλίας.

Μετά απο ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, όλα έγιναν στην επανάληψη. Οι φιλοξενούμενοι του Νίκου Λέσση άνοιξαν το σκόρ στο 55′ με κοντινό σούτ του Κατσαρέλια μετά απο σούτ στο δοκάρι που είχε ο Σκιαδαρέσης.

Ο Ριόλος με απευθείας χτύπημα κόρνερ του Γραμματικόπουλου πέτυχε στο 70′ το 1-1, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για φάουλ επιθετικό στο γκολκίπερ Γεωργακόπουλο.

Τελικά οι γηπεδούχοι με δύο γκόλ του Παπουτσή στο 85′ και 89′ πήραν τη μεγάλη νίκη. Σφύριξε ο Ρηγόπουλος με το συγκρότημα του Λαδόπουλου να έχει παράπονα.