Πάλεψε η Παναχαϊκή, στα πέναλτι πέρασε ο Ν.Π.Σ.Βόλος

Με το κεφάλι ψηλά αποχαιρέτισε το θεσμό του Κυπέλλου η Παναχαϊκή, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από τον Παναθηναϊκό στο Ολυμπιακό στάδιο. Οι πράσινοι πέρασαν στον επόμενο γύρο με συνολικό σκορ 5-1 μετά και το 1-3 του πρώτου αγώνα.

Καλή γενικά η εμφάνιση της Παναχαϊκής, που πάλεψε όσο μπορούσε κερδίζοντας πολύτιμες εμπειρίες για τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε στο 52′ όταν μετά τη σέντρα του Αποστολάκη ο Κολοβός με σουτ νίκησε τον Καπούταγλη.

Δοκάρι για τους πράσινους στο 64′ σε τετ α τετ του Καμπετσή.

Στο 70′ έγινε το 2-0 όταν ο Κολοβός έδωσε πάσα στον Καμπετσή ο οποίος σούταρε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στα δίχτυα των κοκκινόμαυρων.

Στον Βόλο

Στο Βόλο λίγο έλειψε να γίνει η μεγάλη έκπληξη αφού ο Πανσερραϊκός της Γ’ Εθνικής έβαλε πολύ δύσκολα.

Ο Ν.Π.Σ.Βόλος προηγήθηκε 1-0 αλλά στο 90′ οι Σερραίοι έφεραν το ματς στα ίσια οδηγώντας το στη παράταση αφού 1-1 είχε λήξει και το πρώτο παιχνίδι στις Σέρρες..

Και στην παράταση δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να οδηγηθούν στα πέναλτι εκεί όπου οι Βολιώτες επικράτησαν με 4-2 αποφεύγοντας το κάζο.

Στο άλλο σημερινό ματς η Λαμία νίκησε άνετα με 3-0 τον Αιολικό και με το 0-3 του πρώτου ματς και συνολικό σκορ 6-0 πέρασε στη φάση των 16.