Ο Πανμοβριακός τις ευκαιρίες, το Πάτραι την ουσία, πέρασε με 0-2 από το Ριόλο (βίντεο-φωτό-συνεντεύξεις)

Προσπάθησε με όλες του τις δυνάμεις ο Πανμοβριακός Ριόλου να πάρει μια μεγάλη πρόκριση για τα ημιτελικά κόντρα σε ομάδα Γ’ Εθνικής αλλά δε τα κατάφερε.

Το Πάτραι είχε την ουσία, πέτυχε δύο γκολ, είχε ένα χαμένο πέναλτι και έτσι πέρασε από το Ριόλο με 0-2.

Ντέρμπι με τα όλα του το ματς που δεν έδειχνε πως αγωνίζονταν δύο ομάδες από διαφορετική κατηγορία.

Οι πράσινοι πάντως αιφνιδίασαν και πέτυχαν νωρίς το 0-1 μόλις στο 10′ με σουτ του Σουγλέρη.

Οι γηπεδούχοι του Λαγού αντέδρασαν χάνοντας πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 40′ με τον Ρουμπάτο για να φέρουν το ματς στα ίσα.

Στην επανάληψη ο Ριόλος πίεσε πιο πολύ χάνοντας απίστευτη ευκαιρία για το 1-1 με τον Παπαδάτο όταν μετά το διώξιμο της μπάλας από το Μπαμπούνη σούταρε άουτ.

Στο 68′ χέρι στη μεγάλη περιοχή ο διαιτητής Παπαδόπουλος σφύριξε πέναλτι για το Πάτραι αλλά ο Σαμπανέι που το εκτέλεσε έστειλε την μπάλα άουτ.

Πίεζαν οι γηπεδούχοι για να πάνε το ματς στην παράταση αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα έγινε και το 0-2 στο 89′ με ωραίο σουτ του Σαμπανέι.

Σφύριξε ο Παπαδόπουλος (Ανδριανός- Σταθοπούλου)

Πανμοβριακός Ριόλου:Π.Κυριακόπουλος, Λιάκος, Δ.Κυριακόπουλος, Μπουρδέκας, Κοκκίνης, Βαλογιάννης, Καρακάσης, Παπαδάτος (72′ Παναγιωτόπουλος), Ρουμπάτος (85′ Καλογερόπουλος), Νιφορόπουλος, Καζατζής (83′ Παναγόπουλος)

Πάτραι: Μπαμπούνης, Γερογιάννης, Θεοφάνης, Ζέλος, Θ.Βλασόπουλος, Μαστραντωνάκης, Σουγλέρης (76′ Ναβρόσκι), Σαμπανεϊ (90′ Παπαγεωργίου), Στανής, Ν.Βλασόπουλος, Ζελενίτσας.

Οι συνεντεύξεις των προπονητών στο Πανμοβριακός Ριόλου – Πάτραι 0-2 (βίντεο)

Προβολή: 1...78 από τις 78 εικόνες της συλλογής