Νίκη μισή παραμονή για Αχαϊκή 2-0 τον Πάμισο (φάσεις-συνεντεύξεις-φωτό)

Ήταν ένα ματς κάτι σαν τελικός και για τις δύο ομάδες μέχρι…το επόμενο φυσικά.

Η Αχαϊκή πήρε τους τρεις βαθμούς με 2-0 και ελπίζει βάσιμα σε παραμονή ενώ για το Πάμισο τα πράγματα δυσκόλεψαν.

Μέτριο έως κακό το Ά ημίχρονο με λιγοστές φάσεις και πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες.

Πάντως, η Αχαϊκή είχε δοκάρι στο δοκάρι στο 31′ σε κεφαλιά του Ανδρεόπουλου όπου η μπάλα πέρασε… δεν πέρασε τη γραμμή.

Στο επόμενο λεπτό σουτ του Σουρανή πάνω από τα δοκάρια ενώ με τη λήξη γκολ του Παμίσου ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ.

Στην επανάληψη υπήρχε καλύτερος ρυθμός και στο 48′ ο Πάμισος χάνει μεγάλη ευκαιρία σε κεφαλιά του Χαραλαμπόπουλου να περνάει λίγο άουτ.

Στο 51′ έγινε το 1-0 με σουτ από κοντά του Ανδρεόπουλου, ενώ στο 67′ έγινε και το 2-0 μετά από ωραίο τακουνάκι του Αντωνοπούλου που είχε μπει ως αλλαγή.

Στο 70′ ένα φάουλ του Σαραντοπούλου πέρασε ελάχιστα άουτ.

Ο Νίκος Σουρανής τραυματίστηκε και αποχώρησε.

Αχαϊκή: Μπακάλης, Στανής, Κοτσόκολος, Λίπι, Ρίλντι (46’Αντωνόπουλος)Μπουτσικάκης,Σουρανής, Μαρκόπουλος, Ανδρεόπουλος ( 83′ Κυριακόπουλος), Γεωργόπουλος, Κωστής.

Πάμισος Μεσσήνης: Κόκκαλης, Αριστομενόπουλος, Βέλλης,Κατσιβαρδέας, Μπούνας,Ακριστινέι, Ρουμελιώτης (60′ Κάνιστρας), Μωράκης (60′ Παπαγιανόπουλος), Σαραντόπουλος, Παπαδόπουλος, Χαραλαμπόπουλος.

Προβολή: 1...78 από τις 78 εικόνες της συλλογής