Νίκη χρυσάφι της Αχαϊκής 3-1 τη Ζάκυνθο με… σόου Καραγιάννη (φωτό-βίντεο)

Το παιχνίδι της Αχαϊκής στην Κάτω Αχαγιά κόντρα στη Ζάκυνθο ήταν στη κυριολεξία μια κατηγορία.
Και το πήρε η ομάδα που έδειξε πιο πολύ πάθος και δύναμη στον αγωνιστικό χώρο, η Αχαϊκή παρά τα πολλά αγωνιστικά προβλήματα.

Το Α’ ημίχρονο κύλησε με την Αχαϊκή να έχει μια ελαφρά υπεροχή αλλά και τις δύο ομάδες να έχουν καλές στιγμές στο ματς.

Οι γηπεδούχοι με τους Μητρόπουλο στο 17′, Σταυρόπουλο στο 18′ και Ντάζο στο 45′ ενώ η Ζάκυνθος στο 15′ με τον Κίτο, στο 21′ με τον Πέττα και στο 33′ με τον Λιάμη.

Στην επανάληψη η Αχαϊκή μπήκε αποφασισμένη να πάρει το ματς και έχοντας σε μεγάλη μέρα το Καραγιάννη που πέτυχε χατ- τρίκ, προηγήθηκε με το καλημέρα στο 47′ όταν μετά τη σέντρα του Σταυρόπουλου ο Καραγιάνης άνετα σε κενό τέρμα νίκησε τον Διαμαντή.

Το 2-0 ήρθε στο 56′ και πάλι με τον Καραγιάννη με υπέροχο ψηλοκρεμαστό μετά από τραγικό λάθος αμυντικού των νησιωτών.

Μείωσε σε 2-1 η Ζάκυνθος με ωραίο μονοκόματο σουτ του Νηγιριανού Άμος στο 65′, αλλά η Αχαϊκή σημείωσε το 3-1 και πάλι με τον σούπερ Καραγιάνη στο 76′.

Άριστη η διαιτησία του Αρτινού Αθανασίου (Βασιλόπουλος,Γαλανόπουλος).

Οι συνθέσεις:

Αχαϊκή: Δρακόπουλος, Γερασιμόπουλος, Στεφανόπουλος, Πατάπης, Παπαδόπουλος, Σωτηρόπουλος, Μητρόπουλος (78′ Ρίλντι), Αποστολόπουλος (83′ Χαρικιόπουλος), Καραγιάννης, Σταυρόπουλος, Ντάζος.
Ζάκυνθος: Διαμαντής, Κίτος, Τριανταφυλίδης, Παπαδόπουλος, Λιάμης, Άμος, Τσιριγώτης, Πέττας, Καραμαλίκης, Τσουκαλάς, Βαρότσης (70′ Μαρσελίνιο).