Νέα ήττα και προβληματισμός για τη συνέχεια στο Πάτραι

Στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρέθηκε το Πάτραι μετά τη νέα ήττα που υπέστη αυτή τη φορά με 2-1 στον Πύργο από τον Πανηλειακό.

Πλέον μετά από 5 αγώνες το Πάτραι μετράει τέσσερις ήττες και μια ισοπαλία και σίγουρα η συνέχεια θα είναι πολύ δύσκολη…

Οι φάσεις του ματς:

4:Φάουλ του Λίμα από δεξιά, πέρασε τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, ασίστ με το κεφάλι του Κασμερίδη στον Αντωνιάδη, ο οποίος έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

13′: Με προβολή ο Δ. Τσίγκρηλας έσωσε πριν ο Σαμπανέι πλασάρει από ιδανική θέση.

20′: Σέντρα από δεξιά του Διαμαντόπουλου, με πλασέ ο Λούσκος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

30′: Απευθείας φάουλ του Μενσά, σε κόρνερ ο Βορύλλας.

31′: Σουτ του Κασμερίδη, σε κόρνερ ο Βορύλλας

34′: Λάθος μεταβίβαση με τα πόδια του Μαντζάρη πάνω στον Σαμπανέι, ο Σαμπανέι αιφνιδιάστηκε και δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

36″‘: Σέντρα του Παπαγεωργίου, κεφαλιά του Κυβελίδη, απέκρουσε ο Μαντζάρης.

38′: Σλάλομ του Λιμάτσι, απέφυγε τρεις, πλασέ άουτ.

43′: Συρτό σουτ του Κασμερίδη, στη ρίζα του αριστερού δοκαριού του Βορύλλα.

47′: Ένα-δύο του Μενσά με τον Λίμα, ο Μενσά μόνος του, πλάσαρε πάνω στον Βορύλλα.

83′: Βολίδα του Ζελενίτσα, απογειώθηκε ο Μαντζάρης στο παραθυράκι κι έδιωξε σε κόρνερ.

85’: Ωραία εναλλαγή της μπάλας από το Πάτραι, ο Λιμάτσι μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα, σουτ στα δίχτυα.

Πανηλειακός: Μαντζάρης, Διαμαντόπουλος, Κασμερίδη (63′ Μπαλλός), Δ. Τσίγκρηλας, Αντωνιάδης, Λούσκος, Λίμα (78′ Καλομοίρης), Μπάλλας, Μενσά, Πεντρίνιο (78′ Έλιοτ).

Πάτραι: Βορύλλας, Γερογιάννης, Θεοφάνης, Φούφουλας, Καλαμπόκας (25′ Ζέλος), Ν. Βλασσόπουλος (72′ Ζελενίτσας), Μαστραντωνάκης, Παπαγεωργίου (46′ Θ. Βλασσόπουλος), Κυβελίδης, Σαμπανέι, Λιμάτσι.

Γ’ Εθνική: Ήττα για Πάτραι στον Πύργο, βαριά ήττα και για Γαστούνη