Μεγάλο διπλό κορυφής για Παναχαϊκή 0-3 το Διαβολίτσι (βίντεο)

Πάτησε κορυφή η ομάδα της Παναχαϊκής και άφησε πίσω της το Τηλυκράτη μετά τη μεγάλη νίκη που πέτυχε μέσα στο γήπεδο του Μελιγαλά με 0-3 κόντρα στο Διαβολίτσι.

Οι κοκκινόμαυροι μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που ήταν καλύτεροι αλλά δε πέτυχαν κάποιο γκολ, ξέσπασαν στην επανάληψη και μέσα σε δέκα λεπτά σημείωσαν και τα τρία τέρματα.

Άνοιξαν το σκορ στο 53′ όταν ο Κέρι πάσαρε στο Λιποράσε και αυτός με σουτ μέσα από τη περιοχή νίκησε τον γκολκίπερ Μερκούρι…

Το 0-2 ήρθε στο 58′ με τον Καρακλαϊτς και μετά το τραγικό λάθος του γκολκίπερ Μερκούρι.

Το σκορ έκλεισε στο 63′ ο Λόρι Κέρι με κοντινό σουτ.

Σίγουρα η Παναχαϊκή έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση στην επανάληψη όπου ήταν θέμα χρόνου να ανοίξει το σκορ, και αφού έγινε αυτό μετά το ματς ήταν πιο εύκολο για τους κοκκινόμαυρους.

Οι συνθέσεις:

Διαβολίτσι: Μερκούρι, Πιτσιλής, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Στραβάκος, Δημητρίου (77′ Φασουλής), Πάγια (67′ Καρύδης), Ηλιόπουλος, Τσιγαρίδης, Μουλιάτος (54′ Βελλής)

Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Τσακμάκης, Σμίλτος, Στεργίδης (87′ Μαγκάκης), Λιποράσε, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης, Αλεξόπουλος (65′ Κυβελίδης), Μπουρλάκης, Καρακλαϊτς (87 Λούσκος), Κέρι (76′ Γούλας)