Μεγάλη νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις για Λιμνοχώρι 2-1 τη Δόξα Παραλίας (φωτο-βίντεο)

Ξεκίνησε το Σάββατο και ολοκληρώθηκε… χθες Τετάρτη ο αγώνας της πρεμιέρας του πρωταθλήματος ανάμεσα στο Λιμνοχώρι και τη Δόξα Παραλίας…

Ο αγώνας να θυμίσουμε το Σάββατο είχε διακοπεί στο ημίχρονο λόγω κακών καιρικών συνθηκών χωρίς να υπάρχει σκορ στο ματς…

Όλα έγιναν χθες όπου η εξέλιξη ήταν συγκλονιστική.

Στο 55′ η Δόξα του Χρήστου Τσίκα κέρδισε φάουλ, το εκτέλεσε ο Στάμος, η μπάλα πέρασε πάνω από το το τείχος των παικτών και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1.

Οι γηπεδούχοι του Δημήτρη Κουτσογιανόπουλου κέρδισαν πέναλτι στο 75′.

Το εκτέλεσε ο Δριβήλας απέκρουσε ο γκολκίπερ και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε.

Και φτάνουμε στις καθυστερήσεις στο 93′ όταν ο Καραλής με ωραίο σουτ από τα πλάγια έγραψε μέσα σε ξέφρενα πανηγύρια το 2-1.

Άλλαξε ο διαιτητής του αγώνα.

Το Σάββατο είχε σφυρίξει ο Οικονόμου αλλά λόγω κωλύματος, χθες τον αγώνα διεύθυνε ο Γιαννόπουλος από τον οποίο έχουν παράπονα και οι δύο ομάδες.

Λιμνοχώρι: Τακόπουλος, Γερασιμόπουλος, Χρυσανθόπουλος, Τζίμας, Αγγελόπουλος, Δριβήλας, Νιφόρας, Τζίμας, Γκότσης, Καραλής, Κάρδαρης.

Δόξα Παραλίας:Σμιγάδης, Δημακόπουλος, Πυρρής, Τσαούσης, Παλούμπης, Πέτρου, Τσιβγενίδης, Στάμος, Βέρρας, Φωτάκιας, Αγγελούσης.