Μεγάλη νίκη η Θύελλα στο ντέρμπι κορυφής 3-0 τον Ατρόμητο (βίντεο-φωτό-συνεντεύξεις)

Όταν σε ένα ντέρμπι κορυφής στα πρώτα 17 λεπτά πετυχαίνεις τρία γκολ τότε σίγουρα παίρνεις μια πολύ μεγάλη νίκη.

Η Θύελλα πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό στο Φώτης Αραβαντινός αφού στο 6′ προηγήθηκε 2-0 και στο 17′ 3-0 που ήταν και τον τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι προσπέρασε τον Ατρόμητο και πέρασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Mόλις στο 2′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Θ. Βλασσόπουλου, ο Σκεπετάρης με πλασέ μέσα στην περιοχή άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Στο 6′ με κεφαλιά του Ντίνου έγινε το 2-0.

Στο 17′ μετά από σέντρα η μπάλα κατέληξε στον Σκουμή ο οποίος σούταρε, η μπάλα χτύπησε  στο δεξί δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα για τον τελικό 3-0.

Η Θύελλα είχε και καλές ευκαιρίες στο 13′ με το Σκουμή, στο 41′ με το Ντίνο, στο 50′ με το Σκεπετάρη και στο 55′ με τον Θ.Βλασόπουλο.

Ο Ατρόμητος που απογοήτευσε απείλησε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Αγγελόπουλο.

Σφύριξε ο Χάρης Πετρόπουλος (Ανδριανός- Μπαλαρούτσος.

Οι συνθέσεις:

Θύελλα Πατρών : Μπαρδάκης, Κωνσταντινίδης, Αδαμόπουλος, Θανόπουλος, Κατριβέσης, Αγουρίδης, Θ. Βλασσόπουλος (88′ Βέρρας), Ν. Βλασσόπουλος (80′ Κουτσαντώνης), Σκεπετάρης (86′ Σταυρόπουλος), Σκουμής (85′ Μιχαλόπουλος), Ντίνος (88′ Κούρτης).

Ατρόμητος Πατρών : Τρίγκας, Παλούκης, Νικολακόπουλος, Στεργίδης, Λαζανάς, Τσιάτο (72′ Σμυρλής), Γκότσης (46′ Παπασπυρόπουλος), Αγγελόπουλος (59′ Μπακόπουλος), Αποστολόπουλος, Κωστής, Γκάτσης.