Με σούπερ Δεπούντη, Μάγκο, ο Πανιώνιος Αχιλλέας πήρε την άνοδο με το εκκωφαντικό 7-3 (βίντεο-φωτό)

Σίγουρα κανείς δεν περίμενε σήμερα στο ουδέτερο γήπεδο των Βραχνεΐκων πως ο Πανιώνιος Αχιλλέας θα έπαιρνε την άνοδο για την Α’ Ε.Π.Σ.Α με το εκκωφαντικό 7-3 κόντρα στον Ίκαρο Λακόπετρας…

Κ όμως όσο και αν σας κάνει αίσθηση αυτό το απίθανο σκορ στο πρώτο ημίχρονο η κατάσταση δεν ήταν έτσι.

Ο Πανιώνιος Αχιλλέας προηγήθηκε 3-0 στο 25′ με ένα σούπερ Σπύρο Δεπούντη που έκανε χατ-τρικ (το 1-0 στο 15ο δευτερόλεπτο).

Μείωσε ο Ίκαρος 3-1 με υπέροχο γκολ του Παναγόπουλου στο 38′, και σε 3-2 στις καθυστερήσεις με τον έμπειρο Ντάζο.

Όμως αμέσως με τη σέντρα έγινε το 4-2 με σέντρα σουτ του Μάγγου… και έτσι οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Σίγουρα όμως αυτό το γκολ του Πανιωνίου Αχιλλέα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων… έκοψε τα πόδια της Λακόπετρας αφού αυτό φάνηκε στην επανάληψη.

Στο 53′ ο Μάγγος έκανε το 5-2 και στο 56′ με απευθείας κόρνερ ο Δεπούντης έγραψε το 6-2.

Με συνολικά τέσσερα γκολ ο Σπύρος Δεπούντης και άλλα δύο ο Νίκος Μάγκος σίγουρα έκαναν τη διαφορά στην ομάδα τους.

Τυπική διαδικασία το τελευταίο ημίωρο του μπαράζ αφού όλοι περίμεναν το τέλος…

Στο 73′ ο Θεοδωρακόπουλος το 7-2 και απλά μείωσε σε 7-3 ο Παναγόπουλος στο 88.’

Σε κακή μέρα ο γκολκίπερ του Ίκαρου Λακόπετρας Λαγός, έχει τεράστια ευθύνη τουλάχιστον για τα τρία γκολ που δέχτηκε.

Περιτό να αναφέρουμε πως το γήπεδο των Βραχνεΐκων ήταν πραγματικό… καμίνι με 34 βαθμούς…

Κατάμεστη η κερκίδα παρά την αφόρητη ζέστη… πάνω από 400 φίλαθλοι…

Οι συνθέσεις:

Ίκαρος Λακόπετρας: Λαγός, Καρελάς, Μαρινόπουλος (36′ Ζυγουράκης), Αναγνωστόπουλος, Μπεκίρης, Σαμίκος, Κανελλόπουλος, Νταζος, Παναγόπουλος, Λοτσαρης.

Πανιώνιος Αχιλλέας: Γισννικοπουλος, Δημητρίου, Παπαχρονόπουλος, Κάππας, Παναγιωτακόπουλος, Ορφανίδης (46′ Λάππα), Δεπούντης (82′ Αποστολόπουλος), Γκλαβας, Μάγκος (58′ Πλούμης), Νικολόπουλος, Θεοδωρακόπουλος (82′ Μεθενίτης).

Προβολή: 1...98 από τις 98 εικόνες της συλλογής