Με ανατροπή έκανε το δύο στα δύο η Παναχαϊκή, 2-1 την Επισκοπή

Μπορεί να δυσκολεύτηκε και να βρέθηκε με την πλάτη στο τοίχο η Παναχαϊκή όμως κατάφερε να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση και να πάρει μεγάλη νίκη με 2-1 κόντρα στην Επισκοπή για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αργεντινό Λιποράσε.

Όλα έγιναν στην επανάληψη όπου οι Κρητικοί προηγηθήκαν στο 61’με τον Βουκελάτο να πασάρει στον Εμπουέλλε και αυτός με προβολή σημείωσε το 0-1.

Οι κοκκινόμαυροι αμέσως έφτασαν στην ισοφάριση όταν μετά από κόρνερ του Νιλτίνιο, κεφαλιά πάσα του Τσιάρα στον Λιποράσε, και ο Αργεντίνος με δυνατό σουτ έγραψε το1-1.

Στο 73ο λεπτό φάουλ του Κέρι η μπάλα έφτασε στον Λιποράσε και αυτός από κοντά πέτυχε τον τελικό 2-1.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κολοβούρης, Στεργίδης, Λιποράσε, Λαρέα, Τσακμάκης, Κωνσταντακόπουλος (65′ Λινάρδος), Τσιάρας, Μπουρλάκης (65′ Αλεξόπουλος), Κέρι (87′ Ρουγκάλας), Μυτίδης, Νίκολα Καρακλάιτς (46′ Nιλτίνιο).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Καλογεράκης, Πολίτης, Κούτσιας, Εμπουέλε, Σαμοκασόβι, Λάμτσε, Σταθόπουλος (60′ Βουκελάτος), Σκετεράι (81′ Αμποφό), Κεφαλάς, Κουβανισιάν, Παπαδόπουλος (60′ Κρίκλοου).