Ματσάρα με τα όλα της στη Βάρδα, 2-1 οι πράσινοι τον Διαγόρα Βραχνεικων (βίντεο-φωτο-συνεντεύξεις)

Παρά την παρατεταμένη διακοπή των 5 μηνών λόγω κορωνοϊού και παρά το ότι οι ομάδες δεν είναι έτοιμες με μόλις 20- 25 μέρες προετοιμασίας, τα έδωσαν όλα σήμερα για τη νίκη.

Σε ένα αμφίρροπο ματς ο ΠΑΟ Βάρδας πέτυχε μεγαλη νίκη με 2-1 κόντρα στον Διαγόρα Βραχνεΐκων ξεκινώντας με το δεξί, αλλά και ο Διαγόρας σίγουρα θα μπορούσε να πάρει έστω τον ένα βαθμό από αυτό το ματς.

Οι γηπεδούχοι του Τσίρκοβιτς μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και έχασαν μεγάλη ευκαιρία με το Λαθύρη στο 3′.

Δέκα λεπτά αργότερα στο 13′ ο πολύ καλός επιθετικός μετά τη σέντρα του Θεοδωροπούλου άνοιξε το σκορ.

Ο Διαγόρας στην πρώτη του επίσκεψη στα καρέ του Τσεκούρα κατάφερε να ισοφαρίσει με πλασέ του Βλασόπουλου.

Στην επανάληψη ο Διαγόρας μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας καλές ευκαιρίες στο 48′ με τον Ούτσικα, στο 50′ με τον Σταυρόπουλο και στο 58′ με τον Αλεξανδρή.

Ο ΠΑΟ Βάρδας ήταν αυτός που έκανε το 2-1 στο 59′ με κοντινό πλασέ του Τσιρίκου μετά τη πάσα του Π.Πολίτη.

Στο 87′ μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Βλασόπουλος σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ ( οι του Διαγόρα φωνάζουν για αυτή τη φάση, στο βίντεο βγάλτε τα συμπεράσματά σας).

Την αναμέτρηση σφύριξε ο Ηλίας Ρέκκας από τη Μεσσηνία (Καρβούνης- Νικολόπουλος).

ΠΑΟ Βάρδας: Τσεκούρας, Π.Πολίτης, Μωραΐτης, Νικολόπουλος, Καρμοκόλιας, Τσιρίκος, Γ.Πολίτης, Γκεβόρι, Λαθύρης (82′ Παναγάκης), Μικελάτος, Θεοδωρόπουλος ( 52′ Μπακατσέλος).

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Μπαρδάκης, Τσεκούρας, Γκολφινόπουλος, Παπαδόπουλος (16′ λ.τ. Ούτσικας), Καπετανάκης ( 46′ Σαρρής), Τριανταφυλλόπουλος, Βλασόπουλος, Σταυρόπουλος (66′ Ντόμας), Γεωργαντόπουλος (83′ Λούσκος),Δ.Αλεξανδρής (69′ Α.Αλεξανδρής).

Προβολή: 1...78 από τις 78 εικόνες της συλλογής