Λύγισε στο… 95′ η Παναχαϊκή από την Κηφισιά με 1-2

Παίζοντας με φοβερό πάθος και δύναμη πάρα το ότι αγωνίζονταν σχεδόν με μισή ομάδα λόγω των πολλών απουσιών η Παναχαϊκή έβαλε πολύ δύσκολα στην πρωτοπόρο Κηφισιά η οποία με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο στην Πάτρα με 1-2.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα  στο ματς και προηγήθηκαν στο 9′ με ένα σουτ του Ταλάλ έξω από την περιοχή, που αιφνιδίασε τον Κολοβούρη.

Στο 32′ ο Ζυγκερίδης σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή, ο Αναγνωστόπουλος έδιωξε και στην επαναφορά  ο Μπουρλάκης από κοντά έκανε το 1-1.

Στην επανάληψη η Κηφισιά πίεσε για το γκολ της νίκης με το ματς να γίνεται δραματικό προς το τέλος.

Στο 95′ σε φάση διαρκείας μετά από μπαλιά του Τετεϊ ο Βαφέας με ένα κεραυνό νίκησε το Κολοβούρη για το 1-2.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κολοβούρης, Λιοφάγος, Τοπάλ, Λαρέα, Τσακμάκης, Σίλβα (73′ Παπαχρονόπουλος), Χαντί, Ζυγκερίδης (75′ Κάρλος Ντάνιελ), Κωνσταντακόπουλος, Στεργίδης (93′ Στασινόπουλος), Μπουρλάκης.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Μπαρμπόσα, Βαφέας, Προβυδάκης (73′ Καλλέργης), Νοικοκυράκης, Ποζατζίδης (88′ Παυλάκης), Κουιρουκίδης, Γκίνη, Ταλάλ, Πρίτσας (63′ Αντερέγκεν), Τεττέι.