Λύγισε στις καθυστερήσεις ο ΠΑΟ Βάρδας στη Νέα Αρτάκη

Η ισοπαλία και στη συνέχεια η διεκδίκηση της πρόκρισης στην παράταση η τα πέναλτι ήταν ίσως το πιο δίκαιο στον αγώνα κυπέλλου στη Νέα Αρτάκη με το ΠΑΟ Βάρδας.

Όμως στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βαγγέλης Ντελέκος με κοντινή κεφαλιά και αφού η μπάλα πριν χτύπησε στο δοκάρι έγραψε τον τελικό 1-0.

Πάντως, η Βάρδα έχει πολλά παράπονα για τη φάση του 30′ όταν ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Καφεντζή ως οφσάιντ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, χωρίς τις μεγάλες φάσεις.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσαν περισσότερο και πιο τυχεροί στις καθυστερήσεις πήραν την πρόκριση.

ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ (Νίκος Κουρμπανάς): Ντουμάνης, Στασινόπουλος, Αρκούδας, Τσούπρος, Καραμπάς, Κωνσταντίνου, Παπαδάκης, Ντελέκος, Ζυγκερίδης, Εμάνουελ, Ζαχαρόπουλος (75′ Χατζηστάμου).

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Τσεκούρας, Λιόσης, Καφεντζής, Νικολακόπουλος, Παπασπηλιόπουλος, Μαυρόπουλος, Πλαστουργός, Φερεκίδης (72′ Θεοδωρόπουλος), Πυρρής (79′ Μακρής), Μικελάτος, Βασιλόπουλος (79′ Τσιρίκος).

• Like/Follow στη σελίδα μας στο Facebook.
  • Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube.