Λαβωμένος ο Αίαντας ηττήθηκε με 0-2 από Πανιώνιο και έμπλεξε (φωτό-βίντεο-συνεντεύξεις)

Προσπάθησε σήμερα το απόγευμα ο Αίαντας στη Γαστούνη να πάρει βαθμό η βαθμούς κόντρα στο Πανιώνιο αλλά δε τα κατάφερε.

Γνώρισε την ήττα 0-2 από τους Νεοσμυρνιώτες που έπαιζαν το… τελευταίο τους χαρτί έτσι ώστε να μείνουν στο γκρουπ των πρωτοπόρων.

Όλα στραβά από νωρίς πήγαν για τον Αίαντα αφού στο ζέσταναν τραυματίστηκε ο Ρίλντι και δεν αγωνίστηκε.

Συν τη πολύ χτυπητή απουσία του Γιώργου Σταθάτου ο οποίος είχε αποβληθεί στο ματς της περασμένης Κυριακής στη Μυτιλήνη με Αιολικό.

Και χωρίς να υπάρχουν εναλλακτικές στον πάγκο η ομάδα του Γαβριλόπουλου προσπάθησε όσο μπορούσε.

Ο Πανιώνιος που γενικά πάταγε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί σε πολύ κομβικό σημείο του αγώνα στο 44′.

Μετά από κόρνερ που εκτελέστηκε από τον Καρδάμη ο Μίχος με ωραία κεφαλιά νίκησε το Βίλλιο για το 0-1.

Στην επανάληψη και αφού οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με το Γροντή στο 55′ και το Σέχου στο 57′, ο Αίαντας άρχισε να ανεβάσει ρυθμούς.

Φτάνουμε στο 70′ όταν το συγκρότημα της Ηλείας έχασε τεράστια διπλή ευκαιρία να ισοφαρίσει με Τσιρίκο και Πυρρή.

Κάλλιστα θα μπορούσε να γίνει το 1-1 αλλά δεν έγινε.

Τα πράγματα δυσκόλεψαν ακόμα πιο πολύ στο 80′ με την αποβολή του Τριανταφυλλόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Έτσι στο 80′ ο Σέχου από δεξιά έφυγε από το μαρκάρισμα του Βατσή και με σουτ από τα πλάγια έγραψε τον τελικό 0-2.

Δεν άλλαξε κάτι στο τελευταίο δεκάλεπτο αφού και ο γηπεδούχοι απογοητευμένοι από την εξέλιξη δεν μπορούσαν να αντιδράσουν.

Σφύριξε ο Λιάρος από τη Μεσσηνία που τα πήγε καλά σε γενικές γραμμές (Μπεκιάρης- Βαλκανάς)

Παρά τη βροχή κατά διαστήματα αρκετός κόσμος στο γήπεδο περι τα 300 άτομα (περίπου 30 από Νέα Σμύρνη).

Αίας: Βίλλιος, Χριστοφοράτος, Κάρδαρης, Βατσής, Τριανταφυλλόπουλος, Τσακοπιάκος, Κουλούρης, Καράγιωργας (62′ Παπαχριστόπουλος), Τσιρίκος, Πυρρής, Βράπι.

Πανιώνιος: Αντωνόπουλος, Καρδάμης, (85′ Πριόνας), Διονέλλης (85′ Λίμα), Καλύβας, Μίχος, Μπρέγκου (80′ Τσίπρας), Πίσπας (65′ Μουντρίχας), Σέχου, Γροντής (65′ Τσιμπόκας), Γκίνο, Γκότοβος.

Γ’ Εθνική: Επιτέλους νίκη για Πάτραι, ηττήθηκε από Πανιώνιο και έμπλεξε ο Αίαντας… πήρε το ντέρμπι κορυφής η Ρόδος

Οι δηλώσεις των προπονητών στο Αίας Γαστούνης – Πανιώνιος 0-2 (βίντεο)

Προβολή: 1...54 από τις 54 εικόνες της συλλογής