Κύπελλο ΕΠΣΑ: Πανμοβριακός – Θύελλα Πατρών 1-3 (φωτό-βίντεο)

• Like/Follow στη σελίδα μας στο Facebook.
  • Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube.
  • Εγγραφείτε στις ενημερώσεις μέσω email (1 email/ημέρα):

Απόλυτα δίκαια η ομάδα της Θύελλας Πατρών πήρε μεγάλη νίκη σήμερα το απόγευμα στο Ριόλο με 1-3 κόντρα στον Πανμοβριακό.

Έτσι πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ερασιτεχνών όπου θα αντιμετωπίσει στα Προσφυγικά τον Εθνικό Πατρών.

Μέρα το πρώτο τέταρτο όπου ήταν μοιρασμένο, στη συνέχεια η Θύελλα ήταν εμφανώς καλύτερη και άνοιξε το σκορ με το Ντίνο στο 36′.

Με το Σκεπετάρη να σεντράρει και το Ντίνο με σουτ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 43′ σε ανατροπή του Θ.Βλασόπουλου η Θύελλα κέρδισε πέναλτι με τον Αγουρίδη στα έντεκα βήματα να νικά τον Δημόπουλο για το 0-2.

Στην επανάληψη στο 70′ ο Πυρρής με κοντινή προβολή μείωσε σε 1-2, αλλά στις καθυστερήσεις η Θύελλα κλείδωσε τη νίκη πρόκριση με γκολ του Σκουμή που είχε περάσει στην αναμέτρηση ως αλλαγή.

Σφύριξε η Ελένη Αντωνίου (Μπαλαρούτσος, Τραγουλιάς).

Συνθέσεις

Πανμοβριακός Ριόλου: Δημόπουλος, Βλάχος (46′ Καρακάσης), Πυρρής, Κοκκίνης (46′ Ρουμπάτος), Κυριακόπουλος, Βαλογιάνης, Λιάκος (58′ Παπαδάτος, ), Παναγόπουλος, Κουλούρης, Φραγκούλιας, Σκούτας.

Θύελλα Πατρών: Μπαρδάκης, Κωνσταντινίδης, Μιχαλόπουλος, Ν.Βλασόπουλος (71′ Θανόπουλος), Κατριβέσης, Αγουρίδης, Θ.Βλασόπουλος (85′ Αδαμόπουλος), Κουτσαντώνης, Ντίνος, Σκεπετάρης (70′ Σκουμής), Πανίτσας.