Κύπελλο Ελλάδας: Προκρίθηκε ο Ναυπακτιακός, δε τα κατάφερε ο Απόλλων Ευπαλίου

Για δεύτερη φορά ο Ναυπακτιακός Αστέρας κατάφερε να πάρει πρόκριση για τον επόμενο γύρου του κυπέλλου σε εκτός έδρας αγώνα.

Νίκησε στην Αθήνα τον Άρη Βούλας 0-1 χάρις σε γκολ του Πετράτου στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του Α’ ημιχρόνου.

Η ομάδα του Γιάννη Νταλακούρα στην επόμενη φάση του θεσμού θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την ιστορική Λάρισα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ναυπακτιακός Αστέρας (Γιάννης Νταλακούρας): Καλαντζής, Νικολογιάννης, Καφεντζή, Θηβαίος, Αγκαράι, Καραλής, Μικές, Σταθόπουλος (Λούτσης), Πετράτος, Σκούτας (Τραγουλιάς), Πανταζής (Ρουπάκης).

Άρης Βούλας (Τάσος Τασιόπουλος): Γκόλφης, Αφράτης, Γιαννόπουλος, Λάσκος, Γκούρας, Ρομάνο, Φουκαράς, Ιατρού, Μιραφιόρι, Κρίλης, Γκαβασιάδης.

Διαιτητής Βαγγέλης Λαθύρης από τον Πειραιά.

Αντίθετα ο Απόλλων Ευπαλίου είχε πολύ δύσκολο έργο στην Κρήτη κόντρα στον ισχυρό Αλμυρό που αγωνίζεται στη Γ’ Εθνική.

Στάθηκε πολύ καλά παρά τη διαφορά της κατηγορίας και αποχαιρέτισε με ψηλά το κεφάλι το θεσμο.

Ηττήθηκε με 1-0 χάρις στο γκολ που σημείωσε με κεφαλιά ο έμπειρος Κατσικοκέρης μόλις στο 5ο λεπτό.

Αλμυρός (Μανώλης Παπαματθαιάκης) Χανιωτάκης, Πατινιώτης, Ντιονίσιο, Παγώνης (32′ λ.τρ. Αγαπάκης), Μάγκας, Φραγκουλάκης, Νικολάου, Γκέτσι, Λέον, Μπουρσέλης, Κατσικοκέρης (72′ Aντωνίου).

Απόλλων Ευπαλίου (Θοδωρής Παπαχρήστος): Πετσίνης, Θωμόπουλςο, Ζέρβας Κ., Θεοχάρης, Ζέρβας Γ., Ανδρεόπουλος, Καραγιάννης, Ζαχαρόπουλος (71′ Ζέκα), Κατσικάς (63′ Γεωργακόπουλος), Φλέγγας,