Κόλλησε στη λευκή ισοπαλία ο ΠΑΟ Βάρδας με Παναγρινιακό (φάσεις-φωτο)

Δεν μπόρεσε ο ΠΑΟ Βάρδας να πάρει τη νίκη που τόσο πολύ χρειάζονταν με αντίπαλο το Παναγρινιακό στο Γρηγόριος Κάλακος.

Παραχώρησε λευκή ισοπαλία μετά από μέτρια εμφάνιση ένα αποτέλεσμα δίκαιο σε γενικές γραμμές.

Οι «Ταύροι» είχαν πρόβλημα στην ανάπτυξη τους και οι μπαλιές δύσκολα έφταναν στο Πυρρή που ήταν εγκλωβισμένος από τους καλά διαβασμένους Αγρινιώτες.

Οι φιλοξενούμενοι του Βασίλη Ξανθοπούλου έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο στο 34′ με το Τσοπανά και στο 37′ με τον Καντάνη.

Η Βάρδα είχε καλές στιγμές με τον Βασιλόπουλο στο 7′ τον Λαθύρη στο 10′ και τον Μπίσσα στο 21′.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι του Παρασκευόπουλου πίεσαν και απείλησαν με δύο πολύ καλές ευκαιρίες.

Στο 71′ με τον Νικολακόπουλο και στο 84′ σε διπλή ευκαιρία με Καφετζή-Λαθύρη.

Όμως το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος σε άλλη μια μέτρια εμφάνιση των πράσινων της Βουπρασίας που σίγουρα θα πρέπει να βελτιωθούν έτσι ώστε να μην κινδυνεύσουν.

Σφύριξε ο Μπεκιάρης από Κορινθία (Οικονόμου – Θεοδωρόπουλος).

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟ Βάρδας: Τσεκούρας, Λιόσης, Καφετζής, Νικολακόπουλος, Παπασπηλιόπουλος, Τσιρίκος (51′ Φερεκίδης), Διονυσόπουλος, Βασιλόπουλος (52′ Πλαστουργός), Πυρρής, Μπίσσα (82′ Πλαστουργός), Λαθύρης.

Παναγρινιακός: Μπαλάφας, Καλοκαίρης, Γκόλιας, Παναγιωτόπουλος, Σωτηρόπουλος, Καντάνης, Τσοπανάς (69′ Ντούλιας), Φραγκούλης, Κούσης (86′ Αντωνόπουλος), Μήλιος (72′ Πατήλας), Ολαμπισά (69’Παναγιωτόπουλος).

Προβολή: 1...52 από τις 52 εικόνες της συλλογής