Κέρδισε τις εντυπώσεις ο ΠΑΟ Βάρδας, η Νίκη Βόλου με 1-3 πήρε την πρόκριση (βίντεο-φωτό)

Προσπάθησε με όλες του τις δυνάμεις ο ΠΑΟ Βάρδας κόντρα σε όλα τα προγνωστικά και απέναντι σε μια ομάδα ανώτερης κατηγορίας.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, μείωσε σε 1-2, πίεσε για δέκα λεπτά για το γκολ που θα έστελνε το ματς σε παράταση αλλά στις καθυστερήσεις δέχτηκε το 1-3 και εκεί τελείωσαν όλα.

Κάπως έτσι μπορούμε να περιγράψουμε όσα είδαμε σήμερα στη Βάρδα σε ένα πολύ ενδιαφέρον ματς κυπέλλου.

Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτισε το θεσμό η ομάδα του Φωτόπουλου που στρέφει το βλέμμα αποκλειστικά στη μάχη του πρωταθλήματος όπου υπάρχουν συνεχόμενα ματς Τετάρτη – Κυριακή.

Οι Βολιώτες άνοιξαν το σκορ στο 15′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τζιώρα το οποίο κέρδισε ο Κάσσος.

Το 0-2 έγινε με την έναρξη της επανάληψης με ωραία ενέργεια και σουτ από τα πλάγια του Κρητικού.

Η ομάδα του Φωτόπουλου έβγαλε αντίδραση, απείλησε στο 60′ με το Μικελάτο και τον Μπίσσα στο 70′ και 79′, για να μειώσει με ωραία γυριστή κεφαλιά ο Παπασπηλιόπουλος στο 81′.

Όμως και ενώ οι γηπεδούχοι είχαν πάρει τα ηνία του αγώνα, δέχτηκαν το γκολ στο 92′ με το Κάσσο για να διαμορφωθεί τον τελικό 1-3.

Πολύ καλή η διαιτησία του Ανδρικόπουλου από τις Κυκλάδες.

Πριν τα 300 άτομα έδωσαν το παρόν στο Γρηγόριος Καλάκος με το καιρό να μην είναι σύμμαχος αφού το ψιλόβροχο έπεφτε κατά διαστήματα.

ΠΑΟ Βάρδας: Βορύλλας, Διονυσόπουλος (90΄ Δουλαβέρης), Θεοφάνης (74′ Τσεκούρας), Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Λιόσης, Κούστα (46′ Παπαχριστόπουλος), Μαστραντωνάκης, Πλαστουργός (46′ Μικελάτος-83′ λ.τρ. Τρομπούκης), Λαθύρης, Μπίσα.

Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Κάσσος, Αναστασίου (68′ Να’α), Ανδρέου (58′ Τοπαλίδης), Στίκας, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης (58′ Μπαχανάκ), Πολίτης (58′ Λίταινας), Κρητικός, Τζιώρας (74΄ Πέττας).