Καταστροφική ισοπαλία για Ίκαρο Λακκόπετρας με την υποβιβασμένη Αστραπή (φωτό)

Αν και όλα έδειχναν πως ο Ίκαρος Λακκόπετρας θα έπαιρνε τη 2η προνομιούχο θέση και μαζί την άνοδο, κάτι τέτοιο δεν έγινε.

Η ομάδα του Λάκη Στρατίκη υπέστη αναπάντεχη απώλεια βαθμών μετά το 1-1 με την Αστραπή στα Προσφυγικά και τώρα θα αναγκαστεί σε αγώνα μπαράζ με το Πανιώνιο Αχιλλέα να διεκδικήσει εκ νέου την άνοδο.

Η Αστραπή παρά το ότι είχε υποβιβαστεί και μαθηματικά (μετά την ήττα της Τετάρτης με 2-0 από τη Περιβόλα) προηγήθηκε με γκολ του Κουκή.

Εκνευρισμός και ένταση στην ανάπαυλα για τον Ίκαρο αφού το ματς είχε στραβώσει και έπρεπε στην επανάληψη να γίνει η ανατροπή.

Ο Ίκαρος τελικά ισοφάρισε σε 1-1 στο 78′ με σουτ του Ντάζου, πίεσε στο υπόλοιπο χρονικό διάστημα ασφυκτικά, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ που θα σήμαινε την άνοδο.

Μάλιστα έπαιξε και με δέκα παίκτες από το 75′ λόγω αποβολής του Ζαμπέτα ο οποίος μέσα σε δύο λεπτά είδε δύο κίτρινες κάρτες.

Πολλά παράπονα από το διαιτητικό τρίο των Βαβαρούτα – Σπυροπούλου – Αγγελόπουλου έχει ο Ίκαρος ο οποίος έβγαλε και ανακοίνωση χαρακτηρίζοντας πολύ… λίγους τους διαιτητές για ματς τέτοιας κρισιμότητας…

Αστραπή Ψαροφαΐου:Δαλαβούρας, Γκάτζος, Πρίντεζης, Γιάννου, Βερβέρογλου, Ανάγνου, Λέκκας, Σεφερλής, Κούλης, Σπανός, Χαραλάμπους.

Ίκαρος Λακκόπετρας:Λαγός, Ντάζος, Αναγνωστόπουλος, Ζαμπέτας, Μπεκίρης, Σαμίκος, Ζυγουράκης, Τακόπουλος, Παναγόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Λοτσάρης.

Ίκαρος Λακκόπετρας: «Δε σας γουστάρουμε… αν κατέβουμε στο μπαράζ… διαιτησία από άλλο σύνδεσμο»

Προβολή: 1...66 από τις 66 εικόνες της συλλογής