Κακή ήττα με… κάτω τα χέρια ο ΠΑΟ Βάρδας, 2-0 από το Πανελευσινιακό

Μια πολύ κακή ήττα υπέστη πριν λίγο ο ΠΑΟ Βάρδας στο γήπεδο των Μεγάρων με 2-0 από το Πανελευσινιακό.

Μια ήττα που αφήνει την ομάδα της Βουπρασίας κάτω από τη διαχωριστική γραμμή δυσκολεύοντας αφάνταστα την υπόθεση σωτηρία.

Η αλήθεια είναι πως σήμερα ο ΠΑΟ Βάρδας ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο δεν έδειχνε πως… πήγαινε για… πόλεμο στα Μέγαρα.

Μια ομάδα πολύ νωθρή επιθετικά που απείλησε μόνο στο πρώτο μέρος με ένα δοκάρι του Νιφορόπουλου στο 18′.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό και άνοιξαν το σκορ με συρτό σουτ του Φωτοπούλου στο 49′.

Στο 78 ‘ σε αντεπίθεση ήρθε και το 2-0 με τον Καλομενίδη και κάπου εκεί τελείωσε το ματς.

Πλέον η κατάσταση βαθμολογικά για τη Βάρδα είναι εξαιρετικά δύσκολη.

Θα πρέπει πάση θυσία να κερδίσει την Κυριακή την ΑΕΡ Αφάντου, αλλά πλέον δε φτάνουν οι νίκες μόνο στο Γρηγόριος Κάλακος…

Θέλει και βαθμούς στα εκτός έδρας αλλιώς η ομάδα πολύ δύσκολα θα σωθεί.

Ελάχιστος κόσμος στα Μέγαρα… ούτε 50 άτομα δε βρέθηκαν στο γήπεδο…

Πανελευσινιακός: Μύρτα, Ζαρίκος, Καλομενίδης, Καψής, Μακρίδης, Νικολόπουλος, Σκέντζος, Τσιόκρης, Φωτόπουλος, Χατζημάρκος, Τσιάβος

ΠΑΟ Βάρδας: Α.Τσεκούρας, Λιόσης (54΄Κούστα), Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Νιφορόπουλος, Σπανός, Μικελάτος, Διονυσόπουλος, Πλαστουργός, Κόκας, Μπελιάρντι (54΄Γεωργακόπουλος)