Ήττα σοκ για Διαγόρα με 1-2 από το ψυχωμένο Σκουλικάδο (φωτο-βίντεο)

Ήττα σοκ γνώρισε ο Διαγόρας μέσα στα Βραχνέικα από τον Εθνικό Σκουλικάδου με 1-2.

Μια σίγουρα πολύ άσχημη ήττα που τον βάζει σε μεγάλες περιπέτειες ενώ αντίθετα η ομάδα του Στάθη Καραμαλίκη ελπίζει βάσιμα σε σωτηρία.

Έτσι ο απολογισμός του Διαγόρα στα τρία σερί εντός έδρας ματς ήταν φτωχός με τέσσερις πόντους (μια νίκη μία ισοπαλία και μια ήττα).

Σίγουρα οι αρκετές απουσίες επηρέασαν τον Διαγόρα (απουσίες είχε και το Σκουλικάδο που ήρθε με 16 παίκτες στα Βραχνέικα), με το ματς πάντως να… στραβώνει από νωρίς όταν στο 19′ ο Κακολύρης με φοβερό σουτ νίκησε το Μπαρδάκη για το 0-1.

Ο Διαγόρας ήταν μέτριος στο πρώτο ημίχρονο, προσπάθησε να ισοφαρίσει χάνοντας ευκαιρία στο 34′ με το Σκεπετάρη και στο 38′ που ζητάει πέναλτι.

Στην επανάληψη όπως ήταν φυσικό οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και έφεραν το ματς στο ίσα στο 53′ με ωραίο κοντινό σουτ του Σπανού που είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή.

Στη συνέχεια πίεσε ο Διαγόρας για το 2-1 αλλά ο εκπληκτικός γκολκίπερ Χατζηλάρι είπε όχι στο φάουλ του Σκεπετάρη στο 63′ και στον Αλεξανδρή στο 66′ πραγματοποιώντας εκπληκτικές επεμβάσεις.

Και συνήθως όπως γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις όταν δε βάζεις γκολ το δέχεσαι. Έτσι λοιπόν κόντρα στο ροή του ματς ο Τσουκαλάς με σουτ από τα πλάγια στο 73′ έγραψε το 1-2 γκολ για το οποίο φωνάζουν για οφσάιντ οι του Διαγόρα.

Σφύριξε ο Αντωνιάδης από την Κεφαλονιά (Χλεμπογιάνης – Τσιπούρας από Φωκίδα).

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Μπαρδάκης, Σταυρόπουλος, Δημόπουλος (80′ Σταθόπουλος), Σαρρής, Καπετανάκης, Ν.Βλασόπουλος (78′ Παπαδόπουλος), Σκεπετάρης, Αποστολόπουλος, Αλεξανδρής (86′ Σκούρτας), Γεωργαντόπουλος, Καραμπούλας (46′ Σπανός).

Εθνικός Σκουλικάδου: Χατζηλάρι, Νικολακόπουλος, Ελέζι, Λυρτζής, Μουστα, Περιστέρης, Τσουκαλάς, Τσίνα, Ουαταρα (60′ λ.τ. Κοτσώνης), Κακολύρης, Μαρούδας.