Ιστορική μέρα για Πανμοβριακό: πρώτη νίκη στη Γ’ Εθνική (βίντεο-φωτό-συνεντεύξεις)

Η ομάδα του Ντίνου Σπυρόπουλου στο γειτονικό ντέρμπι στην Κάτω Αχαγιά  νίκησε με 2-1 τον Διαγόρα Βραχνεΐκων φτάνοντας τους τέσσερις βαθμούς.

Όλα τα..λεφτά ήταν το Α’ ημίχρονο αφού ειδικά στο πρώτο τέταρτο έγιναν τα πάντα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12′ με σουτ του Γρηγόρη Νιφορόπουλου με τη μπάλλα να περνάει κάτω απ’ την αγκαλιά του γκολκίπερ Πάγκαλου.

Αμέσως ο Διαγόρας ισοφάρισε στο 15′ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Νίκου Τρίγκα στο οποίο υπέπεσε ο Κοκκίνης. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, στο αμέσως επόμενο λεπτό ο νεαρός Αγγελής με ωραίο σουτ έδωσε τη νίκη στο Ριόλο.

Ο Διαγόρας θα μπορούσε να ισοφαρίσει στο 33′ χάνοντας μεγάλη ευκαιρία ο Τσιριγώτης, αλλά θα μπορούσε να γίνει και το 3-1 αφού στο 38′ είχε δοκάρι ο Γρηγόρης Νιφορόπουλος.

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 72′ λόγω αποβολής του Νικολόπουλου.

Σφύριξε ο Λάμπρος Τζαγκαράκης από Αχαϊα (Ανδριανός-Σωτηρόπουλος).

Συνθέσεις:

Πανμοβριακός Ριόλου: Καραμανλής, Κάτσενος, Λιάκος, Διακάτος, Π.Νιφοροπουλος ( λ.τ 37′ Παλιάτσας), Κοκκίνης, Γρ.Νιφορόπουλος, Παναγάκης ( 61′ Χριστόπουλος), Αγγελής ( 54′ Σπανός), Αποστολόπουλος, Πυρρής ( 75′ Σουρανής)

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Πάγκαλος, Δριμάλας (88′ Ζησιμόπουλος), Γκέγκα, Νικολόπουλος, Α.Τρίγκας, Ν.Τρίγκας, Σταυρόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσιριγώτης, Γεωργαντόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος (46′ Καταβάτης).

Μετά το τέλος του αγώνα μιλάνε στη κάμερα του thematch.gr οι δύο προπονητές Ντίνος Σπυρόπουλος, Φίλιπος Σχοινάς καθώς και ο Γιώργος Κοκκίνης του Πανμοβριακού.

Προβολή: 1...59 από τις 59 εικόνες της συλλογής