Ισοπαλία της Παναχαϊκής 1-1 με Απόλλων Λάρισας

Η.αγγαρεία της Παναχαϊκής στα play-out ξεκίνησε σήμερα, με τους κοκκινόμαυρους να παραχωρούν στην Αγυϊά ισοπαλία 1-1 στον Απόλλωνα Λάρισας.

Η ομάδα του Φρατζέσκου που είχε σίγουρα μεγαλύτερο κίνητρο στο ματς έχασε και πέναλτι ενώ πίεσε για το γκολ της νίκης στα τελευταία λεπτά.

Στο 13′ κέρδισε πέναλτι ο Γιάκος από τον Ανάκογλου αλλά στην εκτέλεση ο Σκούπρας νικήθηκε από τον Κολοβούρη.

Η Παναχαϊκή άνοιξε το σκορ στο 23′ με πλασέ του Μπάτροβιτς μετά από σέντρα του Σταμόπουλου για το 1-0.

Στο 29′ οι Θεσσαλοί του Απόλλων Λάρισας κέρδισαν νέο πέναλτι σε χέρι του Μουστακόπουλου.

Ο Γιάκος αυτή τη φορά νίκησε τον Κολοβούρη και ισοφάρισε σε 1-1

Στο 81‘ σε σουτ του Αραβίδη ο Αστράς έδιωξε εντυπωσιακά.

Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για το γκολ της νίκης.

Στο 87‘ μεγάλη ευκαιρία με τον Τασιουλή να σουτάρει άουτ ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Μπαρκοπουλιώτης προ της γραμμής γλυτωσε την εστία της Παναχαϊκής.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Χ. Καραπίτσος): Κολοβούρης, Μαρκοπουλιώτης, Πατάπης ( 10′λ.τ Μπρούς), Μπελεζάκης (83′ Τσερούτι), Σταμόπουλος, Μουστακόπουλος, Ανάκογλου, Γιούσης (82΄Σκεπετάρης), Μπάτροβιτς (67΄Κουσκουνάς), Μασούρας, Παπαδόπουλος (67′ Αραβίδης)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Και. Φραντζέσκος): Αστράς, Μπάλλας, Μπάμπης, Ντα Κάμπο (58′ Αθανασιάδης), Σέχου, Λίταινας (76′ Ομπράντοβιτς), Μπαλογιάννης (58΄Τασιουλής), Μόρας, Καμπέρης (76′ Λούκας), Γκόλιας (3′ λ.τ. Σκούπρας), Γιάκος.