Ισοπαλία με 1-1 που δεν ήθελαν Κεραυνός Αγ.Βασ. και Αχαϊκή (φωτό-συνεντεύξεις)

Μόνο τους τρεις βαθμούς της νίκης ήθελαν σήμερα το απόγευμα στον Άγιο Βασίλειο ο Κεραυνός και η Αχαϊκή έτσι ώστε οι δύο ομάδες να έμεναν ζωντανές στο κυνήγι της πρωτιάς.

Τον τελικό 1-1 σίγουρα είναι ένα αποτέλεσμα που δεν ικανοποιεί τους δύο συλλόγους που πλέον έχουν μόνο μαθηματικές ελπίδες.

Από ένα ημίχρονο είχε η κάθε ομάδα αφού η Αχαϊκή στο πρώτο ήταν καλύτερη και προηγήθηκε στο 30′ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Λαζανά.

Στην επανάληψη μπήκε πιο δυνατά ο Κεραυνός και ισοφάρισε με κεφαλιά του Ντόμα στο 65′.

Στο τέλος το παιχνίδι άνοιξε με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ της νίκης.

Έτσι λοιπόν ο Μπουρλάκης είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι στο 92′ και στην εξέλιξη της φάσης ο Ντόμας σουτάρει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Αρκετός κόσμος στο γήπεδο με τους φίλους της Αχαϊκής να κάνουν… αισθητή την παρουσία τους.

Σφύριξε ο Παπαδόπουλος (Ζούλης- Βασιλόπουλος)

Οι συνθέσεις:

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου: Τσάπαλος, Ταρνάρης (70′ Κουραχάνης), Κασιώνης, Σπανογιάνης, Τρίγκας, Σπανός (80′ Σταυριανόπουλος), Κούστα, Ντόμας, Παναγιωτόπουλος, Μιχαηλίδης, Καραχανίδης.

Αχαϊκή:Κωνσταντινόπουλος, Α.Αγγελόπουλος (80′ Πογιατζής), Σαν Φιλίππο, Σέρμπος, Μπάδας, Κατσίνας, Ντουράι (65′ Μούζος), Βαλογιάνης, Λαζανάς, Μπουρλάκης, Καζατζής.