Ισοπαλία 1-1 σαν… ήττα για Πανηλειακό και Πανγυθεατικό (φωτορεπορτάζ)

Βρεθήκαμε το απόγευμα στο Δημοτικό στάδιο του Πύργου για το παιχνίδι σαν τελικό στη μάχη της σωτηρίας ανάμεσα στο Πανηλειακό και τον Πανγυθεατικό.

Νίκη και μόνο νίκη το σύνθημα στις δύο ομάδες αλλά το τελικό 1-1 σίγουρα δεν ικανοποιεί καμία ομάδα αφού παραμένουν και οι δύο μακριά στο -5 από τη ζώνη της σωτηρίας.

Βέβαια τίποτα δεν έχει τελειώσει αλλά όσο περνάνε οι αγωνιστικές οι πιθανότητες για τις δύο ομάδες λιγοστεύουν δραματικά.

Καλύτερος ο Πανηλειακός στο Α’ ημίχρονο  στο ντεμπούτο του Σπύρου Αντωνόπουλου στον πάγκο των ερυθρόλευκων, μπροστά σε 300 φίλους του και κάτω από ψιλόβροχο.

Ήταν πιο ζωηρός και ήθελε να πετύχει ένα γκολ αλλά δε μπόρεσε.

Είχε δύο καλές στιγμές με τον Τσαγκάρη στο 27′ και το 29′ αλλά το 0-0 δεν άλλαξε.

Στην επαναάληψη έπεσε ο ρυθμός αλλά ο Πανηλειακός κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 72′ όταν μετά τη σέντρα του Παπαπέτρου ο Έλιοτ (αποκτήθηκε προχθές από τον Αστέρα Αμαλιάδας) με πολύ ωραίο σουτ στη κίνηση νίκησε το Μπαμπούνη.

Ομως πέντε λεπτά αργότερα στο 77′ ήρθε η ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους όταν ο Μπερδούσης που είχε μπει ως αλλαγή σκόραρε με πλασέ.

Πίεσε στο τέλος ο Πανηλειακός αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Καλή η διαιτησία του Αχαϊού Νίκου Χρονά (Ζούλης- Τραγουλιάς).

Προβολή: 1...52 από τις 52 εικόνες της συλλογής