Ισοπαλία 1-1 με υποψία διπλού στο Ηλειακό ντέρμπι της Γαστούνης με ΠΑΟ Βάρδας (φωτο-φάσεις-συνεντεύξεις)

Απ όλα είχε το σούπερ Ηλειακό ντέρμπι στο Δημοτικό στάδιο της Γαστούνης

Γκολ, δοκάρια, φάσεις, και δύο αμφισβητούμενες.

Με βάση την εικόνα των δύο ημιχρόνων η Βάρδα μάλλον νιώθει αδικημένη από το αποτέλεσμα αφού είχε δύο δοκάρια και 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο.

Είχαν δοκάρι με το Μικελάτο στο 9′.

Διαμαρτυρήθηκαν οι της Βάρδας για πέναλτι στο 17′ σε σουτ του Γ. Πολίτη που η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυντικού, όπου το βίντεο δείχνει όντως να έχει γίνει παράβαση.

Ευκαιρία με το Μάρκου στο 26,’ ενώ στο 29′ έγινε το 0-1 με τον Λαθύρη ο οποίος μετά την επαναφορά του Βορύλα πήρε τη μπάλα προχώρησε και σκόραρε.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για οφσάιντ σε μια σίγουρα δύσκολη φάση στην οποία αν τη δείτε πολύ προσεκτικά μάλλον ο Λαθύρης φαίνεται να καλύπτετε.

Στην επανάληψη άλλαξε η εικόνα του αγώνα αφού ο Αίαντας μπήκε πιο δυνατά και ισοφάρισε στο 48′ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ και άστοχη έξοδο του Βορύλα ο Βατσής με κεφαλιά σκόραρε.

Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους χάνοντας πολύ καλή ευκαιρία με το Σταθάτο στο 53′.

Μετά όμως το παιχνίδι άνοιξε και όποιος έβαζε το πολυπόθητο γκολ θα έπαιρνε και τη νίκη κάτι που δεν έγινε, αν και η Βάρδα έφτασε κοντά στο 81′ με το Μπακατσέλο να σουτάρει στο οριζόντιο δοκάρι του Αντωνοπούλου, και πριν στο 65′ με το Λαθύρη.

Σφύριξε ο Ρέκκας από τη Μεσσηνία (Χριστοδούλου, Αθανασοπούλου)

Αίας Γαστούνης: Αντωνόπουλος, Παρασκευόπουλος, Βασιλικόπουλος, Μπαρδούσης (35’λ.τ. Παπαχριστόπουλος),Βατσής, Τσακοπιάκος, Σταθάτος, Δούλος, Κουλούρης (57′ Βράπι), Βλαχόπουλος, Κάρδαρης.

ΠΑΟ Βάρδας: Βορύλας, Λιόσης, Μωραΐτης, Νικολόπουλος, Μάρκου (73′ Μπακατσέλος), Τσιρίκος (73′ Γκεβόρι), Γ.Πολίτης ( 86′ Σ.Μικελάτος), Θεοδωρόπουλος (57′ Φερεκίδης), Λαθύρης, Δ.Μικελάτος,Π Πολίτης.

Μετά το τέλος του Ηλειακού ντέρμπι μιλάνε στη κάμερα του thematch.gr οι προπονητές των δύο ομάδων Μίκι Τσίρκοβιτς και Θοδωρής Ανδριόπουλος

Προβολή: 1...92 από τις 92 εικόνες της συλλογής