Η Αχαϊκή τις εντυπώσεις, ο Πανμοβριακός τη μεγάλη νίκη στις καθυστερήσεις με 2-1 (βίντεο-φωτό-συνεντεύξεις)

Όπως το περίμεναν οι περισσότεροι ντέρμπι με τα όλα του ήταν το γειτονικό ματς της Δυτικής Αχαϊας στο Ριόλο ανάμεσα στο Πανμοβριακό και την Αχαϊκή.

Η Αχαϊκή παρουσίασε ένα πολύ καλό πρόσωπο σε όλο το Α’ ημίχρονο και στο μισό δεύτερο, ο Ριόλος ανέβηκε μετά το 65′ και τελικά το ματς κρίθηκε στις καθυστερήσεις υπέρ της ομάδας του Λαγού.

Ένα τρίποντο ίσως το πιο πολύτιμο της χρονιάς για τους Ριολίτες που πλέον αγκαλιάζουν τη δεύτερη θέση κρατώντας την τύχη στα χέρια τους…

Σε ένα Α’ ημίχρονο χωρίς φάσεις, με την Αχαϊκή να πατάει καλύτερα έχοντας τον έλεγχο του ματς, προηγήθηκαν οι κιτρινόμαυροι με πέναλτι του Μάριου Μούζου στο 43′ το οποίο κέρδισε ο Μαρκεζίνης (το αμφισβήτησαν έντονα οι γηπεδούχοι… στο βίντεο μπορείτε να βγάλετε τα συμπεράσματά σας).

Στο 66′ έγινε το 1-1 όταν εκτέλεσε φάουλ ο Νιφορόπουλος, ο γκολκίπερ Δρόσος έδειχνε να μπλοκάρει την μπάλα αλλά του έφυγε μέσα από τα χέρια και σε κενό τέρμα ο Δημητρακόπουλος σκόραρε.

Τραγικό λάθος εδώ του γκολκίπερ που όπως αποδείχτηκε στοίχισε στην ομάδα του.

Στο 91′ ο Φωτόπουλος χάνει μεγάλη ευκαιρία για την Αχαϊκή να κάνει το 1-2 αφού το σουτ κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Και φτάνουμε στο 94′ όταν με σουτ μέσα από τη περιοχή ο Ηλίας Παπαδάτος (που είχε μπει ως αλλαγή στο 88′) έγραψε το 2-1 γκολ το οποίο δε πανηγύρισε…

Κατάμεστη η κερκίδα στο Ριόλο ενώ δεν έλειψε η ένταση μεταξύ φίλων των δύο ομάδων.

Η Αχαϊκή ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κατσίνα με δεύτερη κίτρινη στο 84′.

Οι συνθέσεις:

Πανμοβριακός Ριόλου: Π.Κυριακόπουλος, Λιάκος, Δ.Κυριακόπουλος, Μπουρδέκας, Κοκκίνης, Καρακάσης (90′ Πυρρής), Παναγιωτόπουλος, Κουραχάνης, Ρουμπάτος (46′ Δημητρακόπουλος), Νιφορόπουλος, Καζατζής (88′ Παπαδάτος)

Αχαϊκή: Δρόσος, Α.Αγγελόπουλος (78′ Κακαλής), Μαρκεζίνης (73′ Καραχάλιος), Σέρμπος, Ν.Μούζος,   Κατσίνας, Μπίκος (58′ Παναγιωτόπουλος), Κλήσης, Παναγιωτόπουλος, Φωτόπουλος, Μ.Μούζος

Α’ Ε.Π.Σ.Α: Σπουδαίες νίκες δυάδας για Παναιγιάλειο και Πανμοβριακό

Οι συνεντεύξεις προπονητών – παικτών στο Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαϊκή 2-1 (βίντεο)

Προβολή: 1...56 από τις 56 εικόνες της συλλογής