Γκέλα για ΠΑΟ Βάρδας 1-1 με Ζάκυνθο, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις (φάσεις-φωτό-συνεντεύξεις)

Μόνο τους τρεις βαθμούς της νίκης χρειάζονταν ο ΠΑΟ Βάρδας μετά τις δύο εκτός έδρας ήττες σε Σπάρτη και Ναύπλιο αλλά δε τα κατάφερε.

Κινδύνευσε μάλιστα με ήττα αφού ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Ντίνου Σπυρόπουλου αποσυντονίστηκε από το γκολ που δέχτηκε στο 43′ όταν μετά τη προσπάθεια του πολύ καλού επιθετικού της Ζακύνθου του Ζεγκερίδη ο Νικολόπουλος άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Και σίγουρα το σημείο ήταν κομβικό αφού οι πράσινοι πήγαν στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ.

Νωρίτερα το φάουλ του Σαμπανέι στο 20′ έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ ο Κουτογλίδης ενώ στο 4′ σουτ του Βάζ από πλάγια πάλι ο γκολκίπερ είπε όχι.

Στην επανάληψη όπως ήταν φυσικό η Βάρδα πίεσε και είχε καλές στιγμές στο 56′ με το Λιόση, στο 58′ με τον Ντόμα, στο 65′ με τον Νικολόπουλο και στο 78′ με τον Σαμπανέι.

Για να έρθει το 93′ όταν από κεφαλιά πάσα του Βάζ ο Γούρμος από κοντά κεραυνοβόλησε τον Κουτογλίδη για το 1-1 δίνοντας τον ένα βαθμό στην ομάδα της Βάρδας, ενώ παράλληλα τη γλύτωσε από μια οδυνηρή ήττα.

Φυσικά το αποτέλεσμα δεν χαροποιεί τους γηπεδούχους ενώ αφήνει και μια πικρία στους Ζακυνθινούς που για λίγο στο τέλος δε πήραν το διπλό.

Πολύ καλή η διαιτησία του Αλέξανδρου Φωκά από Αχαΐα (Σωτηρόπουλος- Παπαδιονυσίου) ενώ και πάλι προβλημάτισε η απουσία του κόσμου ( περίπου 150 φίλαθλοι) κάτω από άκρως καλοκαιρινές καιρικές συνθήκες.

ΠΑΟ Βάρδας: Τεντώνης, Λιόσης, Χριστόπουλος (82′ Ρουγκάλας), Νικολόπουλος, Σιδέρης (58′ Γούρμος), Νικολακόπουλος, Αγουρίδης, Ντόμας, Βάζ, Σαμπανέι, Μακρής (46′ Παναγάκης).

Ζάκυνθος: Κουτογλίδης, Μαρίνος, Μπεκατώρος, Πεταλωτής, Φερέιρα, Ντάσης, Πολιανίδης (76′ Κολεύρης), Σούρμπης, Ζεκερίδης, Πατίλας (85′ Στύλλα), Κούτνικ.

Μετά το τέλος του αγώνα μίλησαν στη κάμερα του thematch.gr ο προπονητής του ΠΑΟ Βάρδας Ντίνος Σπυρόπουλος και ο τερματοφύλακας Στυλιανός Τεντώνης.Από τη Ζάκυνθο ο Βασίλης Πολιανίδης.

Προβολή: 1...68 από τις 68 εικόνες της συλλογής