Γ’ Εθνική: Στις… φλόγες ο Κορυδαλλός… Πρωταθλήτρια η Προοδευτική

Τη σημερινή τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος στο γήπεδο του Κορυδαλλού δύο ιστορικές ομάδες η Προοδευτική και ο Πανελευσινιακός έπαιζαν τους κόπους όλης της χρονιάς.

Οι βυσσινί που ήταν δύο βαθμούς μπροστά στο βαθμολογικό πίνακα έπαιζαν για δύο αποτελέσματα ισοπαλία η νίκη, ενώ η Ελευσίνα μόνο με το διπλό έπαιρνε το τίτλο.

Τον τελικό 1-1 έδωσε το πρωτάθλημα στην Προοδευτική που τώρα θα κάνει μια μίνι προετοιμασία για τα μπαράζ ανόδου όπου θα παίξει και με την Παναχαϊκή.

Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο όταν οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 15′ με γκολ του Λάμπρου για να ισοφαρίσει η Προοδευτική στο τέλος του ημιχρονου με τέρμα που σημείωσε ο έμπειρος Κρητικός.

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η Ελευσίνα πίεσε για το νικητήριο γκολ που θα της έδινε το τίτλο αλλά δεν άλλαξε κάτι.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Δημήτρης Αρναούτης): Χαλκίδης, Αλεξίου, Παρασκευόπουλος (65′ Δημάκος), Πατσατζόγλου, Βοσνακίδης, Μεγαρίτης, Ποτουρίδης, Μακρυγιάννης (72 Μακρίδης), Κρητικός, Θεοδωρίδης (82′ Νάστος), Κυριαζής (82′ Τσιάβος)

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Γκλώτσος, Μανδαμαδιώτης, Λάμπρου, Συριόπουλος, Παπατζίκος, Λώλος (61′ Κατίδης), Αντωνακόπουλος, Μπούση, Σεκούμπα (84′ Βαγγελής), Ερρέρα (79′ Τσακίρης), Μουσκάι (61′ Λαζαρίδης)