Γ’ Εθνική: Προηγήθηκε αλλά δεν άντεξε ο Αίαντας στη Μυτιλήνη, διπλό Μυκόνου στο Γύθειο

Με δύο πρωϊνές αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 16ης αγωνιστικές.

Ο Αίαντας που πήγε με αρκετές απουσίες στη Μυτιλήνη κόντρα στον Αιολικό, προηγήθηκε 0-1 με απευθείας χτύπημα κόρνερ του Σταθάτου αλλά στην άντεξε στη πίεση και ηττήθηκε με 2-1.

Μάλιστα ο Σταθάτος αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις και δε θα παίξει με το Πανιώνιο…

Τα γκολ του Αιολικού σημείωσαν οι Μακρής στο 32′ και Καρλίτος στο 75′.

Στο Γύθειο ο ουραγός Πανγυθεατικός ηττήθηκε 0-2 από τη Μύκονο.

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία έχουν οι Γυθειάτες αφού τελείωσαν τον αγώνα με… εννιά παίκτες…

Στο 38′ ο Βαλαβανόπουλος πέτυχε το 0-1.

Στο 63′ μεγάλη ένταση στο ματς όταν καταλογίστηκε πέναλτι στον Αχείμαστο το οποίο εκτελέστηκε μετά από… δέκα λεπτά αφού οι γηπεδούχοι το αμφισβήτησαν έντονα.

Και πάλι σκόρερ ο Βαλαβανόπουλος για το 0-2.

Έτσι στη βαθμολογία ο Αιολικός εξακολουθεί να παραμένει πρώτος φτάνοντας τους 37 βαθμούς με τη Μύκονο να έχει 34.