Γ’ Εθνική, Νίκη για Μύκονο, πήρε το βαθμό στις καθυστερήσεις η Ζάκυνθος

Με δύο αγώνες που ξεκίνησαν νωρίτερα στις 11 το πρωί άνοιξε σήμερα η αυλαία της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η Μύκονος στο γήπεδο του Κόρφου πέτυχε σημαντική νίκη με 3-1 κόντρα στην Ερμιονίδα.

Ισόπαλο με 1-1 το πρώτο μέρος, με τον Αρκούδα στο 20 να ανοίγει το σκορ και τον Τριμπόνια στο 34′ να ισοφαρίζει.

Με τον αέρα υπέρ της η Μύκονος στην επανάληψη πέτυχε δύο καταπληκτικά γκολ με τον Μουρίκι και τον Πάγια.

Στα Τρίκαλα σε ένα ματς γκραν γκινιόλ η Ζάκυνθος (φωτό) κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με το σκορ να είναι 2-2.

Οι νησιώτες προηγήθηκαν με τον Νικολίτσα στο 14′ αλλά οι Τρικαλινοί γύρισαν το παιχνίδι με τους Αλεξίου και Σκόνδρα Ν. στο 66′ και το 80′ όπου βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-1

Ο Τσιμέλι λύτρωσε την ομάδα του, έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 98′ για τον τελικό 2-2.