Γ’ Ε.Π.Σ.Α: Πλούσιο φωτορεπορτάζ: Δάφνη – Ρομαϊκός 2-0 (διεκόπη)

Άδοξο τέλος είχε το ντέρμπι της Γ’ Κατηγορίας που έγινε σήμερα το πρωί στα Ζαρουχλεϊκα ανάμεσα στη Δάφνη και τον Ρομαϊκό.

Όταν το σκορ έγινε 2-0 στο 89′ κάποιος… ανεγκέφαλος πέταξε μπουκάλι με νερό στον επόπτη Παναγιώτη Γεωργακόπουλο.

Τον βοηθό πέτυχε το μπουκάλι στο αφτί με αποτέλεσμα ο διαιτητής Κωσταντίνος Τηλιγάδας να διακόψει το ματς το οποίο δεν συνεχίστηκε και πάλι.

Οριστική διακοπή και πλέον το λόγο έχουν τα αρμόδια όργανα.

Μέχρι το 89′ που διεκόπη ο αγώνας η Δάφνη με δύο γκολ του Βασίλη Μπινιέρη στο 66′ και 89′ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0.

Ο διαιτητής ανέφερε τα εξής στο φύλλο αγώνα:

«Στο 89ο λεπτό μετά την επίτευξη του δεύτερου τέρματος από τη γηπεδούχο ομάδα αποφάσισα την οριστική διακοπή του αγώνα, διότι ο β΄ βοηθός δέχθηκε μπουκάλι γεμάτο νερό στο κεφάλι και συγκεκριμένα στο αριστερό αυτί, κατά τη ρίψη φίλαθλοι τον έβριζαν τον έφτυναν και φώναζαν: «Αντε μ… ο, που θα αδικήσεις τον Ρομαϊκό θα σε γ… ε». Το σκορ σε αυτό το λεπτό ήταν 2-0 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας».

Οι συνθέσεις:

Δάφνη:Γιαννικόπουλος, Λιακόπουλος, Μαγνήσαλης, Μπινιέρης, Αβραμόπουλος, Σταμπολτάς, Ηλίου, Παναγόπουλος, Βέσσης, Βαγγελάτος, Φωτείνης.

Ρωμαϊκός: Χ.Μπατζαλής, Χ.Καμπούρης, Τραπουζάνης, Κολτσίδας, Μπατζαλής, Μυτακίδης, Μυλωνάς, Χ.Καμπούρης, Σ. Καμπούρης, Δερβίσης, Γ. Μπατζαλής.