Γ’ Ε.Π.Σ.Α: Πλούσιο φωτορεπορτάζ από το ντέρμπι κορυφής Ρομαΐκός – Πείρος Ισώματος 3-0

• Like/Follow στη σελίδα μας στο Facebook.
  • Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο Youtube.
  • Εγγραφείτε στις ενημερώσεις μέσω email (1 email/ημέρα):

Ένας ψυχωμένος Ρομαϊκός έχοντας τη θερμή συμπαράσταση των πολυάριθμων φιλάθλων του το απόγευμα στο γήπεδο του Αλισσού πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη με 3-0 κόντρα στον Πείρο Ισώματος στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής, και ανέβηκε μόνος στην πρώτη θέση.

Μετά από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί.

Στο 55′ ο Μυλωνάς με σουτ άνοιξε το σκορ γκολ για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι του Πείρου αφού ο επόπτης σήκωσε τη σημαία για επιθετικό φάουλ παίκτη του Ρομαϊκού αλλά ο διαιτητής τον αγνόησε, η φάση συνεχίστηκε και ο Μυλωνάς σκόραρε.

Η φάση αυτή έφερε ένταση στο γήπεδο και δεκάλεπτη διακοπή.

Όταν συνεχίστηκε το ματς στο 70′ ο Δρούσκας πέτυχε μέσα σε εξάλλους πανηγυρισμούς το 2-0, για να έρθει και πάλι ο Μυλωνάς στο 80′ με ωραία προσπάθεια να γράψει τον τελικό 3-0.

Σφύριξε ο Μπακόπουλος (Σπηλιόπουλος – Τσεντούρος).

Ρομαΐκός: Πετρόπουλος, Σ.Καμπούρης, Δερβίσης, Κολτσίδας, Τραπουτζάνης, Γκλοβαντιν, Μυτακίδης, Μυλωνάς, Γ.Καμπούρης, Δρούσκας, Μπατζαλής.

Πείρος Ισώματος: Διαμαντόπουλος, Μπουρής, Παπανδρέου, Α.Παπαδιονυσίου, Καράμπουλας, Θωμάς, Γ.Παπαδιονυσίου, Νικολάτος, Γεωργακόπουλος, Δημητρακόπουλος, Καραΐσκος.

Μεγάλη ένταση και 10λεπτη διακοπή στο ντέρμπι κορυφής Ρομαϊκός – Πείρος Ισώματος (βίντεο)

Προβολή: 1...56 από τις 56 εικόνες της συλλογής