Γ’ Ε.Π.Σ.Α: Δόξα Νιφορεΐκων – Καλλιθέα 4-1 (φωτό)

Με…τέσσαρες ξεκίνησε τον Οκτώβρη τη σεζόν και με τέσσαρες αποχαιρετάει τη χρονιά…

Ο λόγος για τη Δόξα Νιφορεΐκων που νίκησε με 4-1 τη Καλλιθέα στη Λακκόπετρα, παρέμεινε στη κορυφή της βαθμολογίας και…μόνο αν αυτοκτονήσει δε θα πάρει την άνοδο.

Η ομάδα του Άγγελου Κίκινα άνοιξε το σκορ στο 15′ με το Κώστα αλλά στο 30′ οι φιλοξενούμενοι του Γιάννη Αποστολάκου ισοφάρισαν με πέναλτι.

Πάλι με πέναλτι με τη λήξη του ημιχρόνου ο Ραυτακόπουλος πέτυχε το 2-1 ενώ λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης στο 48′ ο Κώστας και πάλι ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-1.

Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 83′ με τον 15χρονο Ντεντόπουλο να χτίζεται σκόρερ.

Σφύριξε ο Ανδρεόπουλος (Βιτωράτος- Πανταζόπουλος).

Οι αρχικές ενδεκάδες

Δόξα Νιφορεΐκων: Γ. Πετρόπουλος, ΓΕ.Πετρόπουλος, Ανδρικόπουλος, Νικολόπουλος, Π.Βρύνιας, Γεώργιος, Κ.Βρύνιας, Νιφόρας, Παναγόπουλος, Ραυτακόπουλος, Κώστας.

Καλλιθέα: Ν. Κορκότζηλας, Παπαδόπουλος, Γ. Αντωνόπουλος, Αθανασόπουλος, Π.Αντωνόπουλος, Κ.Κορκότζηλας, Σαββόπουλος, Κουρύας, Κολοβούρης, Λέκκας, Δημητρακόπουλος.

Προβολή: 1...44 από τις 44 εικόνες της συλλογής