Football League: Νίκη ανόδου για Τρίκαλα, τρίποντο σωτηρίας για Αιγάλεω

Άνοιξε σήμερα η 23η αγωνιστική στη Football League με τρία πολύ σημαντικά παιχνίδια από βαθμολογικής πλευράς.

Τα Τρίκαλα είναι μια ανάσα από τη κατάκτηση του πρωταθλήματος αφού με γκολ του Ανδρέα Τσίπρα στο 76′ πέρασαν με 0-1 από το Βουζουνεράκιο στάδιο της Ιεράπετρας. Πλέον οι Τρικαλινοί θέλουν ένα μόλις βαθμό για να πανηγυρίσουν την άνοδο.

Μεγάλη νίκη και για το Αιγάλεω (φωτό) στο ντέρμπι σωτηρία στο Σταύρος Μαυροθαλασσίτης. Το Σίτι νίκησε με 1-0 το Θεσπρωτό με ωραία κεφαλιά του Μαχαίρα στο 44′ μετά το φάουλ του Τσιλιγκίρη.

Στη Ρόδο σε ένα φοβερό ματς στην επανάληψη (όλα τα γκολ στο Β’ ημίχρονο) Ιάλυσος και Ασπρόπυργος αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2. Αποτέλεσμα ίσως καταδικαστικό για την ομάδα του Ασπροπύργου ενώ ο Ιαλυσός είναι ακριβώς πάνω στη διαχωριστική γραμμή.