Φιλική νίκη του ΠΑΟ Βάρδας 5-2 κόντρα στον Παλληξουριακό (φωτό)

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 στα πρώτα λεπτά ο ΠΑΟ Βάρδας, κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και να πάρει τη φιλική νίκη με 5-2 κόντρα στο νεοφώτιστο στη Γ’ Εθνική Παλληξουριακό. Το παιχνίδι έγινε στο Γρηγόριος Καλάκος την Κυριακή το απόγευμα.

Οι νησιώτες αιφνιδίασαν και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5′ με φάουλ του Λυκούδη. Στο 8′ μετά από κόντρες ο Πολλάκης με σουτ νίκησε το Κωσταντινόπουλο για το 0-2.

Οι πράσινοι του Φωτόπουλου μείωσαν σε 1-2 αμέσως στο 15′ με τον Μάζη. Ο Κώστας Κωσταντινίδης στο 22′ έφερε το παιχνίδι στα ίσα για το 2-2.

Στο 27′ και πάλι ο Μάζης έκανε το 3-2 ενώ στο 40′ ο Αλέξανδρος Μελετίδης το 4-2 που ήταν σκορ Α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ράλλης που είχε μπει αλλαγή διαμόρφωσε στο 70′ το τελικό 5-2.

Να σημειωθεί πως το φιλικό ξεκίνησε με μισή ώρα καθυστέρηση( αντί για 18:15 στις 18:45 και τελείωσε…νύχτα) λόγω καθυστερημένης άφιξης του Παλληξουριακού στη Βάρδα.

Στη συνέχεια δείτε ένα μικρό φωτορεπορτάζ του αγώνα.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:
Παο Βάρδας: Κωσταντινόπουλος, Π.Πολίτης, Χούσα, Ανδριέλλος, Δημητρίου, Λιόσης, Νικολόπουλος, Μάζης, Ντόμας, Μελετίδης, Κωσταντινίδης.

Παλληξουριακός: Σκαματζούρας, Πολυδωράτος, Ζερβός, Καπάτος, Βαλεντής, Λυκούδης, Καράϊ, Μπράτι, Κόμητας, Αντωνάτος, Πολλάκης.