Φιλική νίκη Πανμοβριακού 3-1 κόντρα στον Φωστήρα Οβρυάς (φωτό+βίντεο)

Ενδιαφέρον φιλικός αγώνας έγινε πριν δύο μέρες στο γήπεδο του Ριόλου. Ο Πανμοβριακός του Ντίνου Σπυρόπουλου νίκησε με 3-1 τον Φωστήρα Οβρυάς ο οποίος φέτος μετά από έξι χρόνια επέστρεψε στην Α’ Ε.Π.Σ.Α και έχει ως στόχο τη παραμονή.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο με 1-1. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 8′ με το Φωτόπουλο ενώ στο 30′ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι ο Νίκας έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δύο γκολ με τους Παπουτσή και Σπανό. Στο βίντεο που ακολουθεί μας μίλησε ο προπονητής του Πανμοβριακού Ντίνος Σπυρόπουλος

Το Σάββατο ο Πανμοβριακός θα δώσει νέο φιλικό παιχνίδι στη Νέα Μανωλάδα με τη Δόξα.

Οι αρχκές συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανμοβριακός Ριόλου: Μαργαλιάς, Κάτσενος, Χριστόπουλος,Μυλωνάς, Γ. Λιάκος, Αντ. Λιάκος, Φωτόπουλος, Παπαγεωργακόπουλος, Κουλούρης, Νιφορόπουλος, Παναγάκης.

Φωστήρας Οβρυάς: Αντωνόπουλος, Γελάσιος, Λεπενιώτης, Σκιαδάς, Μέρελης, Λιόγκας, Νίκας, Χαϊκάλης, Νταφογιάνης, Παναγόπουλος, Σουβαλιώτης.