Έσπασαν καρδιές στο Ηράκλειο, στο… 95′ σώθηκε ο ΟΦΗ 3-2 τον Πλατανιά (βίντεο)

Απίστευτο ματς έγινε το απόγευμα στο Γεντί Κουλέ του Ηρακλείου της Κρήτης ανάμεσα στο ΟΦΗ και τον Πλατανιά για μια θέση στη Superleague.

Ο Πλατανιάς ισοφάρισε σε 2-2 στο 91′ και με αυτό το αποτέλεσμα έπαιρνε την άνοδο από τη Football League στη μεγάλη κατηγορία ρίχνοντας τον ΟΦΗ, αλλά με ένα έξυπνο φάουλ στο..95′ ο Ναμπί πέτυχε το 3-2 στέλνοντας στα..ουράνια τους 5.000 φιλάθλους του ΟΦΗ και στα…κλάματα τους παίκτες του Πλατανιά.

Μόλις στο 11′ ο ΟΦΗ κέρδισε ανύπαρκτο πέναλτι που έδειξε ο διαιτητής Κινίνης με τον Νέιρα να ανοίγει το σκορ.

Ο Πλατανιάς που πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση ισοφάρισε στο 43′ με σουτ βολίδα του Τσαμούρη με το 1-1 σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΟΦΗ ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ στο 69′ με τη Χρυσή αλλαγή τον Γιακουμάκη στο 69′.

Όμως ο Πλατανιάς πάγωσε το Ηράκλειο αφού ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων σε 2-2 με τον  Παπανικολάου.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως οι Χανιώτες ήταν πολύ κοντά στην άνοδο και ο ΟΦΗ στον υποβιβασμό, ήρθε το 95′ όπου σωστά σφυρίχτηκε φάουλ σε χέρι.

Πολύ ψύχραιμος ο Ναμπί το εκτέλεσε, το τοίχος των δύο παικτών άνοιξε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα με τους γηπεδούχους να ξεσπούν σε τρελά πανηγύρια για τη σωτηρία τους που ήρθε με άκρως δραματικό τρόπο.