Επιστροφή στις νίκες η Αχαϊκή 0-1 στα Ζαρουχλέικα τον Ατρόμητο (φωτό)

Μετά την ισοπαλία της Τετάρτης στον Άγιο Βασίλειο, η Αχαϊκή επέστρεψε στις νίκες αφού επικράτησε 0-1 του Ατρομήτου στα Ζαρουχλέικα.

Αξιοσημείωτο πως οι δύο ομάδες θα ξαναπαίξουν στο ίδιο γήπεδο την προσεχή Τετάρτη αυτή τη φορά για τον θεσμό του κυπέλλου με στόχο την πρόκριση στην ημιτελική φάση.

Με πολλές αλλαγές στη σύνθεση της η Αχαϊκή αφού ο Γιώργος Λαγός ξεκούρασε σχεδόν τη μισή ενδεκάδα μιας και η ομάδα το τελευταίο καιρό αγωνίζεται Τετάρτη-Σάββατο και σίγουρα η κούραση είναι πολύ μεγάλη.

Οι πορτοκαλί του Βασίλη Φίλιπα αγωνίζονταν από νωρίς και συγκεκριμένα από το 23′ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Πανταζοπούλου γιατί ανέτρεψε ως τελευταίος παίκτης το Λαζανά.

Απόφαση που αμφισβητήθηκε έντονα από τους γηπεδούχους.

Παρά την αριθμητική υπεροχή αυτό στα υπόλοιπα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου δε φάνηκε.

Στην επανάληψη μετά τη μια ώρα παιχνιδιού και με τις αλλαγές που έκανε ο Λαγός, η Αχαϊκή άρχισε να πιέζει και κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης από στημένη φάση στο 85′ όταν εκτέλεσε φάουλ ο Ντουράι και ο Λαζανάς με κεφαλιά νίκησε το Καλιακμάνη.

Σφύριξε ο Βαβαρούτας (Σωτηρόπουλος-Χαμουζάς)

Οι συνθέσεις:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Καλλιακμάνης, Χαϊκάλης, Μπακόπουλος, Βασιλείου, Πανταζόπουλος, Νικολάι, Μαργώνης, Παπαγεωργίου, Τσάκωνας (65’ Παλούκης), Αναγνώστου, Πρίφτι (78’ Μπίτρας).

ΑΧΑΪΚΗ: Κυριακόπουλος, Α. Αγγελόπουλος (65’ Πογιατζής), Σέμα (75’ Σαν Φιλίππο), Σέρμπος (65’ Μπάδας), Δ. Αγγελόπουλος, Κατσίνας (46’ Ντουράι), Μούζος, Βαλογιάννης, Λαζανάς, Μπουρλάκης, Μπίκος (46′ Καζαντζής).

Play-out Αχαΐας: Τέσσερα στα τέσσερα η φοβερή Αρόη, αγγλική ισοπαλία στα Καλάβρυτα

Οι συνεντεύξεις προπονητών-παικτών στο Ατρόμητος-Αχαϊκή (βίντεο)

Προβολή: 1...94 από τις 94 εικόνες της συλλογής