Έμεινε πρώτη και αήττητη η Θύελλα μετά το 0-1 κόντρα στην Αχαϊκή (βίντεο-φωτό-συνεντεύξεις)

Σε ένα ματς πολύ μέτριο έως κακό που… θα ξεχαστεί γρήγορα η Θύελλα πέρασε από την Κάτω Αχαγιά με 0-1 και διατήρησε το αήττητο.

Το πρώτο ημίχρονο αν εξαιρέσουμε το γκολ της Θύελλας δεν είχε απολύτως τίποτε άλλο και για τις δύο ομάδες.

Ο Σκεπετάρης με σουτ στο 30′ μετά τη μπαλιά του Κουτσαντώνη πέτυχε το μοναδικό γκολ στο ματς.

Στην επανάληψη ήταν καλύτερο το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα δοκάρι.

Η Αχαϊκή στο 68′ σε φάουλ του Μάριου Μούζου και η Θύελλα στο 81′ με το Τσότρα.

Δύο καλές ευκαιρίες είχε η Αχαϊκή με το Φωτόπουλο στο 58′ και 76, ‘και η Θύελλα στο 47′ με τον Κωσταντινίδη και στο 60’ με τον Κουτσαντώνη.

Σφύριξε ο Νίκος Δανιήλ (Κακαφώνης- Αγγελόπουλος)

Αχαϊκή: Δρόσος, Καούρης (58′ Ανδρικόπουλος), Μαρκεζίνης, Αγγελόπουλος, Ν.Μούζος, Κατσίνας, Μπίκος, Κλήσης, Ντουραϊ (63′ Καρίτσα), Φωτόπουλος, Μ.Μούζος.

Θύελλα Πατρών: Δούρος, Κωσταντινίδης, Αδαμόπουλος (77′ Τσότρας), Νικολόπουλος, Κατριβέσης, Αγουρίδης, Κούρτης (94′ Σταυρόπουλος), Παναγόπουλος, Ντίνος, Σκεπετάρης (77′ Θανόπουλος), Κουτσαντώνης.

Α’ Ε.Π.Σ.Α: Παρέμεινε αήττητη η Θύελλα με νίκη στην Κάτω Αχαγιά, σημαντικό τρίποντο για Μιντιλόγλι

Οι συνεντεύξεις των προπονητών στο Αχαϊκή – Θύελλα Πατρών 0-1 (βίντεο)

Προβολή: 1...112 από τις 112 εικόνες της συλλογής