Έμεινε χωρίς νίκη το Πάτραι, παραχώρησε 2-2 στο Φοίνικα Ν. Επιδαύρου

Προσπάθησε με όλες του τις δυνάμεις το Πάτραι να πάρει τη νίκη που τόσο πολύ χρειαζόταν στο εντός έδρας ματς των Προσφυγικών με αντίπαλο τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου το οποίο άνοιξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Σαρρή αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να γυρίσει το ματς, αλλά στην επανάληψη το Πάτραι έριξε την απόδοσή του με αποτέλεσμα προς το τέλος οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίσουν.

Πλέον το Πάτραι έχει μόλις ένα πόντο σε τρία ματς και η κατάσταση αρχίζει να δυσκολεύει από νωρίς ενώ ακολουθεί και δύσκολο παιχνίδι στον Πύργο με τον Πανηλειακό.

Όσον αφορά στο σημερινό ματς στα Προσφυγικά η ομάδα του Σταμάτη Σαρρή βρέθηκε να χάνει μόλις στο 14′ με σκόρερ τον Μπιτζή, ωστόσο, ισοφάρισε στο 28′ με τον Σαμπανέι.

Με την έναρξη της επανάληψης πάλι ο Σαμπανέι με εύστοχο πέναλτι έγραψε το 2-1 αλλά όπως είπαμε και πριν το Πάτραι μετά οπισθοχώρησε.

Έτσι η ομάδα της Αργολίδας με ένα γκολ του Γεωργίου στο 82′ διαμόρφωσε τον τελικό 2-2.

ΠΑΤΡΑΙ (Σαρρής): Βορύλλας, Β. Γερογιάννης, Θεοφάνης, Ζελενίτσας, Θ. Βλασόπουλος (66΄ λ.τ. Σταυρόπουλος), Μαστραντωνάκης, Σαμπανέι, Λιμάτσι (79΄ Σ. Γερογιάννης), Κυβελίδης, Φούφουλας, Ν. Βλασόπουλος.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΝΕΑΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ: (Κρεμμύδας): Διασσινός, Μούγιος (86΄ Γκουριώτης), Καρέλης, Χ. Κάπλατζης, Πούτσι (64΄ Κουϊμελής), Παπαιωάνου, Μερκούρης (64΄Π. Καπλατζής), Χατζησαφρωνίου, (77΄Παπαγεωργίου), Μπιτζής, Λαθούρης (77΄ Δαρδάνης), Γεωργίου.