Ελάχιστος κόσμος στην Αγυιά και διπλή διακοπή ξανά λόγω προβλήματος στο ρεύμα…

Δύο πράγματα θα έχουμε να θυμόμαστε από το ματς της Παναχαίκης με το Πλατανιά σήμερα το απόγευμα στην Αγυιά.

Το πρώτο και πιο σοβαρό είναι οι δύο φορές που διεκόπη το ματς (μια σε κάθε ημίχρονο) λόγω προβλήματος του ενός πυλώνα φωτισμού. Το ίδιο πρόβλημα είχε παρουσιαστεί και στον αγώνα με τον Απόλλωνα.

Από 20 και 15 λεπτά διακοπή δεν είναι ότι καλύτερο με το ματς να ξεκινάει στις 6 το απόγευμα και να ολοκληρώνεται στις 8:30 το βράδυ λες και ήταν αγώνας Κυπέλλου με παράταση και πέναλτι…

Για γέλια δηλαδή…

Το άλλο είναι η πολύ μικρή προσέλευση κόσμου. Μόλις και μετά βίας περίπου 350-400 φίλαθλοι είδαν το ματς και δεν αποτελεί δικαιολογία το κρύο η το ότι ήταν ανοιχτά τα εμπορικά καταστήματα.

Η πώληση του Κολ, η μη ενίσχυση και..κάποια άλλα διώχνουν το κόσμο από τη Παναχαϊκή ενώ απουσίαζαν σήμερα και οι οργανωμένοι, με το γήπεδο να μοιάζει..εκκλησία..